foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Profesjonalne kontrolery do PS4

Każdy gracz chce być PRO. Obojętnie czy gra na konsoli czy na komputerze, chce dysponować sprzętem godnym zawodowców, a nie ukrywajmy, taki sprzęt jest przede wszystkim przygotowywany dla graczy komputerowych. Jednak producenci konsol nie chcą pozostawać w tyle, dlatego przygotowali serię akcesoriów, które pozycjonują właśnie jako profesjonalne. Najpierw zrobił to Microsoft proponując gamepada Elite, a teraz zrobiło to również Sony.

Do tej pory posiadacze PlayStation 4 mogli korzystać z kontrolera nie zmienianego od 2013 roku. Teraz zamiast go modyfikować, wspólnie z Razer i Nacon pracuje nad czymś nowym. Wynika to z faktu, że sport gamingowy dawno już wyszedł poza zwykła transmisję bitową. Nowy, projektowany kontroler nazwano Raiju (Grzmot Bestii), ma wbudowany szybciej strzelający przycisk, dwa dodatkowe odpinane przyciski, przycisk do mapowania dwóch niestandardowych profili, zdejmowane wierzchołki drążków analogowych i łączność przewodową przy pomocy podłączanego przewodu USB. Projektanci umieści też w kontrolerze panel sterujący. Wizualnie, nowy kontroler do PS4 jest podobny do kontrolera Xbox-a, tyle że ma dołączony kontroler do sterowania dźwiękiem w podłączonych do kontrolera słuchawkach.
Jak wspomniałem, Sony pracuje nad nowym kontrolerem z Razer-em i Nacon. Model przygotowany przez tę ostatnią firmę jest bardzo podobny, jest jednak lżejszy. Również ma cztery przyciski sterujące profilami i kolejne cztery umieszczone koło Stick-a. Lewy drążek analogowy oraz d-pad zostały zastąpione elementami sterującymi podobnymi do tych, które zastosowano w Xbox-ie. Inną różnicą jest to, że drążki mają amplitudę wychyleń 46 stopni. Projektant zapewnia też, że ich obsługa została wzbogacona o innowacyjne oprogramowanie zwiększające dokładność ruchu i osiągnięć w e-sporcie. Podobnie jak model Raiju, i ten model jest modelem przewodowym.
Można się zastanawiać czemu projektanci zdecydowali się na budowę kontrolerów przewodowych. Kiedy jednak zastanowimy się nad tym głębiej i zauważymy ile urządzeń bezprzewodowych, komunikujących się za pośrednictwem fal radiowych, jest wokół nas, i weźmiemy pod uwagę, że te kontrolery mają być profesjonalnym akcesoriem, w którym każde opóźnienie sygnału może zaważyć o zwycięstwie lub przegranej... Kto zdecyduje się na komunikację bezprzewodową w profesjonalnym meczu e-sportowym?
Analitycy, którzy mieli okazję przyjrzeć się obu modelom mają jedno zastrzeżenie - żywotność baterii. Raczej nie dorównują pod tym kątem DualShock 4.
Na razie nie podano ceny tych kontrolerów, na pewno jednak nie będą tanie. Mają być dostępne w Europie jeszcze w tym roku.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube