foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Balon internetowy Google

Projekt Loon czyli program, w ramach którego Google chce umieścić w stratosferze balony, które mają dostarczać Internet, będzie wykorzystywał Sztuczną Inteligencję do zachowania pozycji powietrznych nadajników. Takie informacje ujawniono po pierwszych testach takiego balonu umieszczonego nad Peru.

Pierwsze założenia projektu przewidywały wykorzystanie algorytmów statycznych do utrzymania balonów internetowych w określonej pozycji. Niestety, takie rozwiązanie ma spore ograniczenia -zmiany pogody, a w jej efekcie zmiany prądów powietrznych powodowały zmiany położenia balonów. Dopiero zastosowanie sztucznej inteligencji spowodowało zmianę zachowania się balonów - o wiele dłużej utrzymywały się na ustalonej pozycji. Jeden z testowych balonów utrzymał się w peruwiańskiej stratosferze przez 98 dni dostosowując się do zmiennych wiatrów, które są tam bardzo częste.
W czasie testów program uczący SI sterującą balonem zebrał dużą ilość danych. Czasami gdy prognozy meteorologiczne ujawniały, że nad kontynentem nie będzie wystarczających porywów by utrzymać balon w powietrzu, specjalnie wprowadzano go nad Pacyfik. W sumie, w ciągu 14 tygodni testów wykonano ponad 20.000 poprawek kursu. Wychodzi więc na to, że korekty położenia balonu wykonywano dziesiątki razy dziennie.
Wykorzystanie SI pomoże Google nie tylko utrzymać balony w określonym miejscu przez dłuższy czas, ale i zmniejszyć koszty ich eksploatacji. Sterowane przez sztuczną inteligencję balony będą mogły objąć swoim zasięgiem większy obszar, a to na pewno dobra wiadomość dla tych, którzy mają skorzystać z Internetu dostarczanego w ramach Projekt Loon.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube