foto1
Kolejna recenzja - Microsoft Surface Laptop Go
foto1
Kolejna recenzja - Microsoft Surface Laptop Go
foto1
Kolejna recenzja - Microsoft Surface Laptop Go
foto1
Kolejna recenzja - Microsoft Surface Laptop Go
foto1
Kolejna recenzja - Microsoft Surface Laptop Go
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Superkomputer K

Ludzki mózg i jego zdolność do obliczeń od dawna fascynują naukowców. Kiedyś nie było komputerów, nie można więc było symulować jego działania ale dziś mamy superkomputery, które mogą pokazać jak działa ta część naszego organizmu. Tak się nam przynajmniej wydaje.

Japońsko-niemiecki zespół naukowców postanowił sprawdzić czy uda się odtworzyć aktywność, która przejawia jeden procent naszego mózgu. Test przeprowadzono na superkomputerze zdolnym jednocześnie prowadzić obliczenia 82 tysięcy procesów. Mocy wystarczyło mu na... sekundę. Nie jest to wiele, warto jednak zastanowić się czy to nasz mózg jest tak złożony czy też zawiodła technologia. W końcu tacy giganci jak Apple czy Google inwestują miliardy w sztuczną inteligencję, która w niektórych przypadkach jest już w stanie zdać test Turinga, który wykazuje czy maszyna jest w stanie myśleć jak ludzie.
Test polega na tym, że człowiek - sędzia - rozmawia prowadząc normalną rozmowę z innymi osobami. jeśli nie jest w stanie wiarygodnie określić, czy któryś z jego rozmówców jest maszyną czy człowiekiem, uznaje się, że maszyna przeszła test.
Wracając do superkomputera... Nasz mózg ma 1.73 miliarda komórek, które połączone są ponad 10 trylionami synaps. Każda komórka - przekładając ją na język cyfrowy - ma 24 bajty pamięci. Jak się to wszystko pomnoży, będziemy mieli liczbę pamięci, z jaką zespół naukowców miał do czynienia. To pokazuje też, z jaką wydajnością powinien pracować komputer symulujący ludzki mózg. Na razie, testowany superkomputer japoński potrzebował 40 minut, by zasymulować sekundowa pracę ludzkiego mózgu.
Jedna liczba komórek i połączeń to jedna strona medalu. Trzeba na to spojrzeć pod kątem wydajności energetycznej. Mózg posiadający 86 miliardów neuronów potrzebuje olbrzymiej energii by przesyłać impulsy elektryczne. A ile jej potrzebuje komputer? Według szacunków naukowców, do symulacji całego obszaru ludzkiego mózgu potrzebny jest komputer 100 tysięcy razy szybszy niż ten, który wziął udział w testach.
Niemniej, naukowcy są pozytywnie nastawieni i uważają, że test się powiódł. Według Markusa Diesmana, szefa zespołu naukowego, skoro komputery potrafią odtworzyć jeden procent sieci neuronowej, to w ciągu dekady będą mogły przeprowadzić symulację całej.
Jedno jest pewne, na Sztuczną Inteligencję, taka z prawdziwego zdarzenia, przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Komentarze   

# LQT 2020-04-25 22:18
ale pierdu pierdu.. xd

tak to nie działa
komputer by symulować mózg musi być inaczej złożony i już to zrobiono..
więc to jest ściema zwykła mająca na celu wtłoczyć ludziom do głów jakoby mózg człowieka był lepszy.. w tym sensie że w mózgu człowieka zachodzą jakieś niewyobrażalne tajemnicze , spektakularne obliczenia.. g prawda.. :D

nie cofajcie ludzi o lata świetlne postęp i tak jest nie unikniony ale chociaż w Polsce nie będziemy na poziomie kamienia łupanego pojmować nawet jak funkcjonuje ludzki mózg..
w wielu krajach już się bada.. i okazało się że nie ma nic nadzwyczajnego

człowiek stworzył coś lepszego niż jego własny mózg.. ehh pismiaki.. :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# LQT 2020-04-25 22:22
a to co widzimy to serwery hostingowe.. czyli ogromna baza danych..jakiejś firmy..:D

za pomocą wielu komputerów w ten sposób złożonych nie da się uzyskać tego

bo to jest jasne że moc obliczeniowa nie styknie.

to jak by napisać zaprogramowałem drony które poruszają się na niebie tak jak neurony w ludzkim mózgu..

każdy dron potrzebuje baterii xD

lub jak by powiedzieć że psy nauczyłem podnosić łapę zgodnie z jednym wzorem..

[link usunięty]

tak powinien wyglądać komputer jeśli chcemy symulować ludzki umysł a na świecie są już lepsze zabawki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# franek 2021-08-27 14:44
witam,

My sami jako istota ludzka, istota światła, posiadamy niewyobrazalny potencjał. Często nie wykorzystujemy naszej Potęgi Podświadomości.
Subliminal to afirmacja najnowszej generacji. Dzięki Subliminal możesz przeprogramować swoją podświadomość i dzięki temu stopniowo wzmacniać potęgę swojego umysłu.
polecam [link usunięty przez administratora]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube