foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Gogle VR Starbreeze

W końcu stało się to czego wszyscy się spodziewali - znalazła się firma, która chce wprowadzić wirtualną rzeczywistość do kin. Jeszcze w tym roku w centrach handlowych, multipleksach itp. miejscach pojawią się pierwsze gogle VR.

Firmą, która jako pierwsza ma wprowadzić wirtualną rzeczywistość do kin jest IMAX, a informacja o tym pojawiła się krótko po zapowiedzi Google o pracach nad budową kamery VR, która ma pozwolić kręcić filmy w jakości odpowiedniej dla kin. Prace nad kamerą prowadzone są wspólnie z IMAX.
IMAX współpracuje w projekcie kin VR z szwedzkim developerem Starbreeze (który ma w swym dorobku gry Kroniki Riddicka i Payday). Obie firmy planują wykorzystać szwedzką platformę i gogle StarVR, których cechą szczególną jest szeroki - 210 stopni (dwa razy większy w porównaniu do Oculus Rift) - kąt widzenia. Z kolei studio Starbreeze poinformowało, że przy budowie słuchawek VR pomagać będzie Acer.
Jak widać, przy projekcie kin VR oprócz IMAX zaangażowanych będzie kilka dość znanych firm, które włożą do pomysłu wiedzę techniczną i technologię. Z kolei IMAX chce wykorzystać swoje doświadczenia we współpracy z Hollywood. Richard Gelfond, prezes spółki planuje, że bilety na 10 minutowe filmy można będzie zaoferować za ok. 7-10 dolarów. Kwota może wydawać się całkiem spora ale biorąc pod uwagę koszt sprzętu i jego konserwacji wydaje się, że cena faktycznie będzie w okolicach tych widełek.
Do końca roku IMAX chce uruchomić sześć kin VR. Docelowo chce licencjonowac przygotowaną przez siebie technologię na podobnych zasadach jak dziś licencjonuje oferowane przez siebie ekrany.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube