foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Procesor Google dla sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja to coś co marzy się wielu projektantom robotów. Możliwość samodzielnego wyciągania wniosków, prowadzenia normalnej rozmowy... marzymy o tym od chwili gdy pojawiły się pierwsze mechaniczne konstrukcje. I jesteśmy coraz bliżej, na tyle blisko, że powstały już specjalne procesory dedykowane d obsługi sztucznej inteligencji.

Najbardziej chyba zaawansowane algorytmy wnioskowania ma Google, którego roboty internetowe przeszukują miliony stron, oceniają, katalogują, indeksują i podpowiadają. Teraz zyskają one jeszcze większe możliwości dzięki specjalnie zaprojektowanym procesorom - Tensor Processing Unit. Jest to niestandardowy chip zaprojektowany specjalnie do uczenia maszynowego. Ponieważ Google nie wymaga precyzji i finezji, TPU koncentruje się na ilości wykonanych operacji w czasie sekundy. Jest on o rząd wielkości wyższy niż w przypadku tradycyjnych procesorów o podobnym poziomie energetycznym.
Co ciekawe, Google już od ponad roku korzysta z tego typu procesorów wykorzystując je do poprawy jakości map, zabezpieczeń itp. Według koncernu dzięki takim procesorom możemy w przyszłości szybciej się poruszać w sieci i lepiej przewidywać przyszłość.
Niestety, tego chipu nie można kupić, można natomiast zauważyć jego wpływ na Sztuczną Inteligencję, która staje się coraz bardziej istotną częścią usług Google.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube