foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Książka i nowe technologie

Google złożyło do Urzędu Patentowego wnioski, które mogą spowodować, że czytanie nie będzie już tym, czym było kiedyś. Swoimi pomysłami chcą wprowadzić nowoczesność do książek, które raz przeszły już metamorfozę przechodząc z wersji papierowej w cyfrową. Teraz mają być jeszcze oferowane w rozszerzonej rzeczywistości.

Pomysł jest ciekawy i może spowodować, że ludzie znów polubią czytanie. Jeden z patentów, nazwany Interactive Book przewiduje wyposażenie książki w czujniki ruchu i ciśnienia, które zostaną osadzone na stronach. Zostaną one aktywowane przez czytelnika np. po przerzuceniu strony. Żeby zauważyć ruch i poczuć działanie czujników wystarczy małe urządzenie zamontowane na grzbiecie książki. A wbudowany głośnik będzie wprowadzał dodatkowe efekty. Ma to być swego rodzaju "czytanie w rozszerzonej rzeczywistości".

3057464

Drugim patentem zgłoszonym przez Google jest interaktywna książka - Media Enhanced Pop-up Book (MEPB). Przy pomocy tabletu lub smartfona będziemy w takiej książce aktywować dołączone do niej dodatki. Idea polega na tym, że do każdej strony papierowej, dołączona jest druga - cyfrowa, którą otwiera się trzymając przy książce urządzenie mobilne w pozycji pionowej.
Oczywiście, to że zarejestrowano pateny nie oznacza, że zostaną one przekute w realne rozwiązania i produktu. Ale przyznajcie sami, pomysły są ciekawe? Otwieracie książkę, a tam na stronach płonie ognisko, słychać trzask palonych gałęzi, a Wy czytacie o czym to rozmawia grupka skupionych przy ogniu wędrowców...

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube