foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

HoloLens w kosmosie

Microsoft HoloLens to chyba pierwszy zestaw do rozszerzonej rzeczywistości, który trafił w kosmos. Oczywiście biorąc pod uwagę produkty naszej cywilizacji, a nie Obcych. Zestaw ma pomóc astronautom w skomplikowanych naprawach statków kosmicznych.

Nikt już chyba nie ma wątpliwości, że Oculus Rift prezentując swoje rozwiązanie do wirtualnej rzeczywistości rozpoczął nową erę komputeryzacji. HoloLens, który opiera się na rozwiązaniach rozszerzonej rzeczywistości (zwracam uwagę - rozszerzona rzeczywistość i wirtualna rzeczywistość to dwa różne rozwiązania) to tak naprawdę pochodna tego co pokazał Oculus. Pochodna, która jednak w praktyce ma większe możliwości praktycznego zastosowania podczas prac projektowych, koncepcyjnych, konstrukcyjnych czy zabawy.
Niedawno na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej dostarczono HoloLens. NASA chce by astronauci sprawdzili, czy urządzenie to można wykorzystać do np. napraw statków kosmicznych i samej stacji. Testy realizowane są w ramach projektu eksperymentalnego Sidekick, który ma pomóc załodze stacji szybkie wyszukiwanie potrzebnych informacji bez konieczności przerzucania grubych podręczników lub długiej rozmowy radiowej z fachowcami na Ziemii. Dzięki HoloLens mogą wyświetlać holograficzne projekcje (ze wsparciem głosowym) w czasie rzeczywistym, które ułatwią astronautom realizacje zadań.
NASA ma nadzieję, że wykorzystanie HoloLens zmieni sposób radzenia sobie z kryzysami i problemami, z jakimi boryka się załoga stacji. Jest to istotne zwłaszcza dla tych osób, które dopiero zaczynają swoją "przygodę" na stacji, ponieważ tak naprawdę żadne szkolenie na Ziemi nie jest w stanie przygotować ich na to, z czym spotkają się w kosmosie. Stacja kosmiczna jest też swego rodzaju poligonem doświadczalnym, ponieważ NASA planuje wyposażyć w tego typu urządzenia kolonistów, którzy zostaną wysłani na Marsa. A tam nie będą mogli liczyć na szybką pomoc. O ile w przypadku orbity komunikacja radiowa ma opóźnienie liczone w minutach, o tyle w przypadku Marsa będzie to znacznie dłuższy czas (od 3 do 22 minut).

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube