foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Solar 50

Google ma nowy, ściśle tajny projekt, nad którym pracuje ten sam zespół, który pracował nad projektem Loon - taką informację opublikował The Guardian. Nowy projekt - Skybender - przewiduje dostarczanie Internetu 5G za pośrednictwem dronów napędzanych energią słoneczną.

Przypomnę, że projekt Loon przewidywał wypuszczenie w powietrze balonów, które miały dostarczać Internet tam, gdzie konwencjonalną metodą nie da się, lub po prostu się nie opłaca. Jak widać firma idzie z duchem czasu i zamienia balony na drony. Ciekawostką jest natomiast nowa generacja transmisji danych - 5G. Mountain View już jakiś czas temu zaczęła podobno eksperymentować w terminalu Virgin Galactic's Gateway to Space w Nowym Meksyku z dostępem do Internetu na bazie radiowych fal milimetrowych, które są podobno 40 razy szybsze niż LTE. To właśnie ten sposób transmisji ma być nową generacją dostępu do Internetu. DARPA już w 2012 roku rozpoczęła prace nad zdalnym połączeniem baz wojskowych w oparciu o te fale.
Według Jacquesa Rudella z University of Washington, ogromną zaletą fal milimetrowych jest dostęp do nowych częstotliwości, ponieważ spectrum częstotliwości, które wykorzystują dzisiejsze smartfony jest już przepełnione. I nie ma jak go rozepchać. Jednak milimetrowe fale nie są pozbawione wad. Główną jest przede wszystkim ich mały zasięg - po niewielkiej odległości zanikają. I to jest prawdopodobnie problem, który Google stara się obecnie rozwiązać.
Członkowie zespołu pracującego nad projektem Skybender chcą wykorzystać drona Solar 50, który zaprojektowano w zakładach Titan Aerospace. Google uzyskał już niezbędne pozwolenia od urzędów dopuszczających loty pojazdów bezzałogowych i do lipca może latać swoim "słonecznym" pojazdem testując nową generację transmisji danych.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube