foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Procesor - duże zdjęcie

Google podpisało umowę z Movidius, na mocy której amerykański gigant będzie mógł w swoich przyszłych urządzeniach wykorzystać procesory Myriad 2 MA2450. W roku 2014 obi firmy współpracowały już w ramach Projektu Tango, a teraz pogłębiają swoją współpracę. Nowe procesory mają umożliwić szybszą pogłębioną naukę przy pomocy urządzeń mobilnych.

Pogłębiona nauka to sformułowanie ukute przez Google związane z siecią neuronową, która jest wykorzystywana przy rozpoznawaniu mowy. Do poprawnego działania sieć zaimplementowana w smartfonach potrzebuje połączenia Internetowego. Program rozpoznający mowę przekazuje nasz głos do serwerów zlokalizowanych gdzieś w świecie, które przy pomocy sieci neuronowych analizują go i odsyłają odpowiednią odpowiedź. Niedawno Google dołożyło do swoich "neuronowych narzędzi", które analizuje "w locie" tekst z obrazów.

Wszystkie te zastosowania wymagają dużych mocy obliczeniowych i tu właśnie jest miejsce dla układów Movidius. Myriad 2 MA2450 został specjalnie zaprojektowany do realizowania zadań związanych z przetwarzaniem obrazów. Jego architektura ma niewiele wspólnego z tradycyjnym CPU - zaprojektowano go specjalnie do obsługi wielu jednoczesnych procesów zachodzących w sieciach neuronowych. Dzięki temu analizując jakiś obraz zużywa mniej mocy niż procesor Snapdragon, który jest dziś stosowany.

Jak dokładnie będzie pracować nowy układ, ile będzie zużywał mocy itp. dowiemy się jednak dopiero wtedy, gdy Google zaprezentuje pierwsze urządzenia wyposażone w Myriad 2 MA2450.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube