foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Pojazd - duże zdjęcie

Projekt zainicjowany przed kilkoma laty przez Google zatacza coraz szersze kręgi. Coraz więcej firm produkujących samochody informuje o własnych projektach związanych z rozwojem autonomicznych pojazdów. Do firm przyłączają się różne organizacje a nawet rządy - co widać na przykładzie USA.

Podczas Detroid Auto Show, Anthony Foxx, Sekretarz Departamentu Transportu w USA zapowiedział, że adminisrtacja Obamy pracuje nad rządowym planem wsparcia projektowania i produkcji autonomicznych samochodów. Plan ma być gotowy do lipca i już wiadomo, że obejmować ma działania na przestrzeni najbliższych 10 lat. W 2017 na plan ten ma być przeznaczone 4 miliardy dolarów z budżetu USA.
"Jesteśmy u progu nowej ery w technologii motoryzacji, oferującej ogromnym potencjał, który może być wykorzystany do ratowania życia, ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i zmiany podejścia amerykanów do mobilności" powiedział sekretarz Foxx w wygłoszonym oświadczeniu.
Obecnie każde Państwo ma swoje przepisy prawne, które regulują kwestie budowy pojazdów, co zmusza każdego producenta do dopasowywania się do wymagań w różnych rejonach świata. Dotyczy to również samych Stanów Zjednoczonych, w których każdy stan ma swoje regulacje. Przykładowo, Kalifornia niedawno "zadecydowała", że każdy pojazd autonomiczny musi mieć człowieka kierowcę, który w razie kłopotów mógłby przejąć kontrolę nad pojazdem. Program zapowiedziany przez Foxx-a ma ujednolicić te wymagania, tak by producentom było łatwiej dostosować się do wymagań w określonym rejonie.
Unifikacja zaczyna się w Stanach, ale możemy być pewni, że wiele przepisów i rozwiązań zostanie stamtąd przeniesione również do innych krajów.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube