foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Samochód - duże zdjęcie

Podczas gdy Google i inne firmy pracowały nad autonomicznym pojazdem, grupa chińskich naukowców pracowała nad kontrolowaniem samochodu przy pomocy umysłu. I mają w tym pewne sukcesy.

Zespół naukowców z Uniwersytetu Nankai w Chinach pokazał, że sterowanie samochodem przy pomocy myśli jest możliwe. I bynajmniej, nie trzeba być Magneto, by móc przesuwać pojazd na drodze. Chińskie rozwiązanie wykorzystuje zestaw słuchawkowy, który ma wbudowane 16 czujników badających fale mózgowe, które są następnie przesyłane do komputera. Algorytmy przygotowane przez naukowców interpretują je i odpowiednio sterują samochodem. Co prawda na razie zidentyfikowano fale odpowiedzialne za jazdę do przodu, do tyłu, zatrzymanie oraz włączenie i wyłączenie silnika, nie da się więc "normalnie" pojeździć, ale zawsze jest to coś.
Według agencji Reuters, projekt realizowany przez Uniwersytet Nankai, wystartował kilka lat temu, w celu zbadania czy osoby pozbawione kończyn mogą prowadzić samochody. W ciągu tych kilku lat pokazano, że sterowanie umysłem jest możliwe, chociaż nie jest proste. Sterowanie umysłem jest prostsze, bardziej intuicyjne, ale też dość trudne do zrealizowania. Chińczycy chcą zbudować całą platformę, która pozwoli na dwustronną komunikację pomiędzy kierowcą a samochodem. Czy im się to uda? Dowiemy się pewnie za kilka lat.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube