foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Logo Darpa - duże zdjęcie

Wielu marzy o budowaniu robotów. Zwłaszcza gdy jesteśmy młodzi i pełni zapału (ja też tak miałem). Nie każdy jednak ma umiejętności i wiedzę jak to zrobić, a jak już to mają, to nie mają finansów. Na szczęście jest taka organizacja jak DARPA, która ma środki pozwalające na sfinansowanie budowy robota. I chce się nimi podzielić.

Warunek przyznania przez DARPA pieniędzy na rozwój projektu jest jeden. Projekt musi być dobry. A jak wszyscy wiemy, jest to określenie na tyle płynne, że trzeba po prostu umieć przekonać ludzi z DARPA do swojego pomysłu.
W każdym razie DARPA to agencja, która ma pieniądze i ma ludzi o otwartych umysłach, gotowych do inwestycji w nowe, futurystyczne technologie. Oczywiście, głównie dla wojska, ale również firmy, organizacje czy ludzie nie powiązani ze służbami mogą odnieść korzyści z projektów finansowanych przez DARPA. W przypadku robotów, agencja współpracuje z Open Source Robotics Foundation i BIT Systems - organizacjami wspierającymi robotykę. Razem z nimi uruchomiła program Robotics Fast Track, który ma umożliwić większej grupie projektantów robotów pozyskać fundusze na rozwój swoich pomysłów. Zainteresowani powinni zajrzeć na stronę projektu. Jeśli robot przejdzie wstępną selekcję, zostanie przygotowana umowa, która pozwoli robotowi zaistnieć nie tylko na papierze, ale i w rzeczywistości.
Większą przychylnością cieszyć się mają roboty przystosowane do pracy w kosmosie lub wodzie, czyli wszędzie tam, gdzie warunki dla człowieka nie są zbyt sprzyjające. I uwaga! Jeśli zdecydujecie się złożyć swój projekt i zostanie on odrzucony, nie zniechęcajcie się. Pracownicy DARPA deklarują, że uzasadnią swoją decyzję w taki sposób, by można było nanieść poprawki / sugestie i złożyć projekt ponownie.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube