foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Już w przyszłym roku na ulice Japonii wyjada pierwsze, testowe taksówki kierowane przez roboty. Mechaniczny kierowca zaoferuje swoje usługi wybranym osobom w prefekturze Kanagawa na obrzeżach Tokio.

Co ciekawe do tej pory mówiło się o ciągle o autonomicznych pojazdach Gogole, a tymczasem Japończycy nie chwaląc się pracowali nad podobnym projektem, który jest aktualnie na podobnym stopniu zaawansowania co samochody Google. Co prawda amerykanie rozpoczęli już testy praktyczne swoich pojazdów, ale Japończycy posuwają się dalej - samochody będą woziły pasażerów pod wybrany przez nich adres.
Robotaksówki skonstruowała firma Taxi Robot. I to właśnie ona zapowiedziała, że w przyszłym roku rozpocznie świadczenie usług taksówkowych dla 50 osób. Na początek pojazdy będą kursować na jednej trasie - z domu pasażerów do lokalnych sklepów i z powrotem. Na wszelki wypadek za kierownicą siądzie również człowiek, by przejąć kontrolę nad pojazdem w przypadku jakichś kłopotów.
Jeśli testy zakończą się powodzeniem, Robot Taxi uruchomi normalne już usługi transportu do 2020 roku. Na początek w miejscach, gdzie transport publiczny nie istnieje lub jest szczątkowy (sprytnie, największa liczba potencjalnych klientów), planuje również pomóc w przemieszczaniu się turystom.
Japonia ma największą na świecie populację osób o podeszłym wieku. Ponad 1/3 Japończyków skończyła już 60 lat, dlatego też rząd zauważył pilna potrzebę opieki nad tymi osobami. Uruchomiono różne projekty, które mają im pomóc w codziennym życiu. Jednym z nich jest właśnie Robot Taxi.
Ja też chętnie bym wsiadł do takiej taksówki. W drodze do pracy, mógłbym pospać, poczytać... ee jednak pospać.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube