foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Niech mi ktoś powie, że naukowcy nie są zakręceni. Wpadlibyście na to, by zamienić oddech na słowa? Oczywiście jest to wielka szansa dla osób, które są sparaliżowane lub z innych powodów mają problemy z mówieniem. Sam pomysł zbudowania czegoś takiego zasługuje na uznanie, a fakt skonstruowania ... pełen szacun.

System skonstruowany przez naukowców z Wielkiej Brytanii wykrywa zmiany w sposobie oddychania. Porównując go z odpowiednimi wzorcami zamienia go przy pomocy syntezatora mowy na odpowiednie słowa. Przypomina to trochę rozwiązanie wykorzystywane przez Stephena Hawkinga, który korzysta z komputera, który mówi w jego imieniu. Przy czym tutaj nie musimy niczego dotykać, nie musimy na nic patrzeć itp. System bazuje na pierwotnej naturalnej umiejętności człowieka, jaką jest oddychanie.
Według Atul Gaura, anestezjologa w Szpitalu Glenfield, w Anglii, rozwiązanie to może zmienić sposób funkcjonowania ludzi z dużym osłabieniem mięśni czy zaburzeniami mowy. System ma na tyle duży potencjał, że można go wykorzystać do komunikacji z osobami z zespołem zamknięcia (stan, w którym pacjent jest w pełni przytomny i świadomy, lecz nie jest w stanie poruszać się z powodu całkowitego paraliżu niemalże wszystkich mięśni szkieletowych). Dzięki temu można z takim pacjentem prowadzić dialog pozwalający na np. zmianę sposobu leczenia.
System wykorzystuje algorytmy samouczące się, dzięki czemu rozmowa z osobą chorą korzystającą z tego wynalazku będzie z czasem coraz lepsza i efektywniejsza. Autorzy rozwiązania szczycą się skutecznością rozpoznawania zwrotów i słów na poziomie 97.5%. Niezły wynik - tak trzymać.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube