foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Dawno nie pisałem nic o drukarkach 3D, jednym z najlepszych wynalazków ostatnich lat. Nie oznacza to, że nic się nie dzieje w tym temacie. Projektanci wciąż pracują nad udoskonalaniem technologii czego efektem jest np. drukarka, która pozwala na druk przy użyciu 10 materiałów jednocześnie.

Drukarka powstała w MIT Computer Science i Artificial Intelligence Laboratory (CSAIL). Dzięki pracy inżynierów powstało urządzenie, które może połączyć podczas drukowania kilka materiałów. Dzięki temu mogą powstać części wykonane z mieszanki różnych tworzyw, co ma oczywiście wpływ na cechy produktu.
MultiFab - tak nazwano tę drukarkę - nie wyciska z siebie od razu kilku materiałów, a miesza mikroskopijne kropelki fotopolimerów ze sobą. Dzięki temu powstała mieszanina przed nałożeniem jest już bardzo dobrze wymieszana, a to pozwala uzyskać materiały cechujące się nowymi właściwościami.
Na razie drukarka jest dość skomplikowana, ale jak to zwykle bywa, trwają prace nad jej uproszczeniem. Dziś całością steruje komputer centralny, który analizuje dane zbierane ze skanera 3D i kamery zdolnej rejestrować obraz z dokładnością do 40 mikronów. Dane liczone w dziesiątki gigabyjtów są analizowane na bieżąco, dzięki czemu maszyna może na bieżąco korygować wydruk. Urządzenie pozwala również umieszczać wewnątrz drukowanego przedmiotu takie elementy jak, np. procesory, które mogą być otoczone tworzywem. Projektanci zakładają, że będzie możliwe np. umieszczenie układu na płytce i wydrukowanie obudowy urządzenia bezpośrednio na nim.
Jest to kolejny krok w rozwoju drukarek 3D, który otwiera nowe możliwości w wykorzystaniu tych urządzeń. I tak trzymać.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube