foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Jednym z narzędzi, które wprowadził Windows 10 jest możliwość rozpoznawania twarzy podczas logowania. Wiele osób zastanawia się, na ile przydatny i bezpieczny jest ten system. Pewien Australijczyk przeprowadził eksperyment próbując zalogować do systemu bliźniaków. Chciał sprawdzić, czy algorytmy rozpoznające twarz dadzą się oszukać.

Jak myślicie, jaki był efekt eksperymentu? Jak nietrudno się domyślić, nie jednoznaczny. Nie uzyskano 100% pewności, ale nawet bliźniacy, którzy próbowali zalogować się na konto swojego brata/siostry mieli z ty kłopoty. W jednym przypadku nie pozwolił się zalogować na "cudze" konto, a w drugim gdy już ktoś się zalogował na konto, nie wpuścił jego właściciela. Testerzy próbowali oszukiwać system stosując okulary, wąsy, peruki... pod tym względem Windows nie poddawał się, co może być problematyczne gdy np. postanowimy zmienić fryzurę (dotyczy głównie Pań).
Najważniejsze jednak, że jest niewiele osób, które są na tyle podobne do innych, że mogą się za nie podszyć próbując wejść do systemu. A skoro nawet bliźniacy mają problemy, to istnieje duża szansa, że nikt niepowołany nie włamie się do naszego systemu. Oczywiście dużo również zależy od kamery, przy pomocy której dokonywana jest analiza obrazu.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube