foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Portale społecznościowe to raj dla hakerów. Duża grupa ludzi, duża ilość różnego rodzaju funkcji... aż się prosi o to, by znaleźć furtkę i przy jej pomocy narozrabiać w komputerach użytkowników. Czasami takiego "rozrabiakę" udaje się złapać. Niestety, najczęściej już po tym, jak zrobił co chciał.

Darkokode - taki nick ma haker, który został przyłapany na tym, jak rozpowszechnił za pośrednictwem FB złośliwe oprogramowanie, które pozwoliło na włamanie się do 77.000 komputerów. Jest o jednym z 12 oskarżonych i co najważniejsze - uznany winnym. Wyrok ma być ogłoszony 23 listopada, i oczywiście wszyscy się zastanawiają co czeka cyberprzestępcę. Według agencji Reuters, w tej samej grupie oskarżonych jest Eric Crocker znany jako Phastman, który również przyznał się, że wspólnie z innymi hakerami włamał się do kilkudziesięciu tysięcy komputerów. Zrobili to przy pomocy aplikacji Facebook Spreader. Dziennikarze Reutersa nie wyjaśnili jak działa ten program, ale z kolei portal Rededit opisał działanie Facebook Spreader. Wiem więc, że malware rozprzestrzenia się po znajomych proponując im pobranie pliku z "interesującą" zawartością. Faktycznie, jest ona na tyle interesująca, że wystarczy kliknąć by otworzyć furtkę hakerom, którzy tylko czekają by popatrzeć, co ciekawego mamy na komputerze.
Malware powoduje wyświetlanie na zainfekowanych maszynach niechcianych reklam - co hakerzy wykorzystali sprzedając odpowiednie dane dostępowe "nieetycznym" spółkom. Crocker i jego ekipa mogli sprzedać nawet 10.000 takich kont, wyceniając je po 200-300 dolarów. W jego przypadku sąd skazał go na 3 lata więzienia oraz odszkodowanie w wysokości 250 tysięcy dolarów.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube