foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Na początku maja pisałem o pierwszych testach pojazdów kosmicznych, które mają być napędzane energią słoneczną, a dokładniej wiatrem słonecznym. 20 maja wystrzelono LightSail pierwszy pojazd wyposażony w żagle słoneczne. I niestety, ma on problemy.

Problemem okazała sie komunikacja pojazdu z kontrolą misji. Według Planetary Society, komputer LightSail wyposażono w starszą wersję systemu operacyjnego Linux, w którym jak się okazało jest kilka poważnych błędów. System o jakiś czas miał wysyłać zestaw informacji, przy pomocy których kontrola lotu i naukowcy mogliby analizować lot. Niestety, po dwóch dniach zestaw danych urósł do takiego poziomu, że system nie daje rady go wysłać. Kontrolerzy podjęli 18 prób restartu systemu, ale oprogramowanie nie przyjmuje komend. Nie ma też nadziei na to, że system sam się zresetuje.
Naukowcy z Politechniki Kalifornijskiej nie są tą sytuacją zachwyceni. Mała kostka z napędem Carla Sagana będzie latać przez 28 dni, podczas których system powinien przesyłać informacje. Tymczasem system odmówił posłuszeństwa i jedynym sposobem jest jego ręczny restart. Niestety, nikomu nie chce się "wyskoczyć" w górne warstwy atmosfery, by to zrobić.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube