foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Każdy kto ma smartfona i komputer na pewno łączył je ze sobą. Chociażby tak banalna rzecz, jak zrzucenie zdjęć z telefonu wymaga połączenia tych dwóch urządzeń. Możemy to oczywiście zrobić bezprzewodowo, ale częściej chyba wykorzystujemy w tym celu kabelek. Tymczasem Samsung wpadł na pomysł całkiem nowego połączenia smartfonu i komputera.

Koreańczycy poinformowali o opatentowaniu doku do smartfona zbudowanego na wzór laptopa. Duży ekran, wygodna klawiatura i moc obliczeniowa smartfonów, które powoli zaczynają w tym zakresie doganiać komputery przenośne. Nie jest to pomysł nowatorski, bo podobne podejście zastosował Asus w swoich PadFonach, przekształcając telefony w tablety. Samsung poszedł jednak dalej. Zaproponował rozwiązanie, w którym telefon po umieszczeniu w doku komunikacyjnym uruchamiałby Windowsa. W ten sposób komputer miałby dostęp do wszystkich plików na smartfonie. To oczywiście pociąga za sobą ograniczenie miejsca na telefonie - musi posiadać partycje z dwoma systemami. Niemniej, w rozwiązaniu Samsunga można by korzystać z połączenia 3G/LTE oferowanego przez operatora komórkowego. A ekran telefonu mógłby posłużyć jako touchpad. Zdecydowanie prościej w tej sytuacji będą miel i użytkownicy smartfonów pracujących pod kontrola Windowsa.
Opatentowanie rozwiązania nie jest jednak jednoznaczne z jego wdrożeniem do produkcji. Nie wiadomo więc czy pomysł koreańczyków zostanie wykorzystany w praktyce. Ja jednak chętnie bym to zobaczył, a nawet poszedłbym dalej. Czemu np. takiego doku nie umieścić w zwykłym laptopie i nie uczynić go komputerem dwu systemowym? Umieszczam telefon w doku i mam komputer z androidem, wyciągam i mam Windowsa.. A przy okazji mogę wymieniać pliki, ładować smartfona, łączyć się z Internetem, pisać wygodnie SMS-a... Możliwości jest wiele.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube