foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Roboty towarzyszą nam już od wielu lat. I od wielu lat udoskonalamy ich sterowanie. Najpierw były to komendy programowe, a dziś stosujemy sieci neuronowe, systemy wizyjne i oglądanie filmów w sieci. Metody nauki robotów są naprawdę różne.

Jednak najpopularniejszą jest dziś wykorzystanie sieci neuronowej, która metodą prób i błędów potrafi nauczyć robota jak wykonać określone zadanie. W taki sposób uczony jest np. UC Berkeley's BRETT (Berkeley Robot for the Elimination of Tedious Tasks). Jego oprogramowanie opiera się na zaawansowanych algorytmach, które symulują ludzkie zachowanie podczas nauki. Zlecane mu zadania rozwiązuje tak długo, aż znajdzie właściwe rozwiązanie. Teoretycznie wystarczy dać robotowi zadanie i odpowiednio dług czas, by sam je rozwiązał.
Sieć neuronowa budowana jest na wzór ludzkiego mózgu i jego połączeń. W praktyce jednak jest znacznie mniej skomplikowana (co nie znaczy prosta) ale też potrzebuje więcej czasu na rozwiązanie zadań. Wszystko też zależy od tego, jakie informacje przekażemy do robota na początku. Niemniej naukowcy przewidują, że to właśnie sieci neuronowe będą w przyszłości odpowiedzialne za prawidłowe działanie robotów.

A jak to wyglada w praktyce prezetuje poniższy film 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube