foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Rowery to od kilku lat bardzo popularny środek transportu i jednocześnie relaksu. W naszym kraju ciągle powstają nowe kilometry ścieżek dla rowerzystów, miłośników dwóch kółek przybywa... może warto pójść śladem firmy SolaRoad, która przygotowała i wykonała ścieżkę rowerową generującą energię poprzez osadzone w betonie panele słoneczne?

Testowa ścieżka rowerowa, którą zbudowała wspomniana firma, została otwarta w listopadzie ubiegłego roku. I bardzo szybko ta inwestycja się zwróciła. W ciągu 6 miesięcy, panele słoneczne wyprodukowały 3.000 kWh energii elektrycznej, czyli mniej więcej tyle ile przeciętnie zużywa pojedyncza osoba. Jest to więcej niż zakłądano na etapie jej projektowania. Warto tu dodać, że ścieżka ma długość 230 stóp czyli ok. 70 metrów. I już widzę miny sceptyków - Grecja, Hiszpania, a co z zimą? Otóż ścieżkę zbudowano w Holandii, gdzie również są zimy i śnieg zasypujący drogi.
Co prawda podczas eksploatacji pojawiły się problemy - powłoka ochronna na ogniwach miała tendencję do odklejania się, jednak wyniki testu były na tyle obiecujące, że postanowiono go przedłużyć na kolejne 2.5 roku.
Pomysł holendrów wcale nie jest taki nowatorski. Amerykańska firma Solar Roadways już jakiś czas temu dzięki portalowi crowfundingowemu Indiegogo zdobyła pieniądze na uruchomienie produkcji paneli, które mogłyby być wykorzystane jako nawierzchnia dróg i chodników. A w dzisiejszych czasach, gdy wszyscy szukamy oszczędności energetycznych, taki pomysł może być warty rozważenia.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube