foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Według NASA roboty w kształcie węgorz to idealne rozwiązanie do badania czwartego pod kątem wielkości księżyca Jowisza. To kolejny po łodzi podwodnej do badania Tytana księżyca Saturna, pomysł nowatorski pomysł speców z amerykańskiej agencji kosmicznej.

Pomysł jest faktycznie ciekawy, nie tylko ze względu na kształt sond, które mają badać księżyc. Naukowcy planują zamontować na grzbiecie robota antenę, która będzie pobierała energię z lokalnych zmian pola magnetycznego.
Projekt robota-węgorza powstał w ramach konkursu, w którym NASA przyznawała 100 tysięcy dolarów na badania. W sumie było 15 różnych koncepcji sondy, która mogłaby eksplorować księżyc, które dostały powyższą kwotę na badania. Jeśli któraś z tych koncepcji okaże się na tyle wykonalna, że uda się ją zaprojektować i wykonać prototyp w ciągu 9 miesięcy , projekt zakwalifikuje się do drugiego etapu, w którym NASA przyznaje kolejne 500 tysięcy na badania.
Innym projektem, oprócz węgorzy z Europy, który walczy o dofinansowanie są bezzałogowe szybowce, które współpracują ze sobą utrzymując siebie w atmosferze Ziemi przez lata, a jednocześnie realizują te sam zadania, co satelity. Tyle, że szybowce mają być tańsze.
Kolejnym w kolejce po kasę jest projekt robotów, które badałyby te strony planet i księżyców, które zawsze są w cieniu. Ich zadaniem byłoby poszukiwanie wody, azotu i oczywiście tworzenie map tych rejonów.
Na razie projekty te są dalekie od rzeczywistości i realizacji, ale jeśli prototypu okażą się obiecujące i projekty zostaną wdrożone w życie, mogą znacznie przyczynić się do powiększenia naszej wiedzy o kosmosie.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube