foto1
Kolejna recenzja - Genesis Pallad 400
foto1
Kolejna recenzja - Genesis Pallad 400
foto1
Kolejna recenzja - Genesis Pallad 400
foto1
Kolejna recenzja - Genesis Pallad 400
foto1
Kolejna recenzja - Genesis Pallad 400
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Do tej pory przyzwyczailiśmy się, że gdzie nie spojrzymy, tam wszystkie urządzenia mobilne wyposażone są w baterie litowo-jonowe. Najlepsze, najbardziej trwałe... A wcale nie!

Okazuje się, że naukowcy wymyślili nowe baterie, oparte na glinie. Ich olbrzymią zaleta jest to, że są one elastyczne i ładują się w niezwykle krótkim czasie - 60 sekund. Do wynalezienia tej baterii doszło, gdy naukowcy z Stanford University zaczęli badać wykorzystanie grafitu jako katody. Korzystając z jednego z prototypów aluminiowo-jonowych, byli w stanie naładować baterię porównywalną do stosowanej w smartfonie, w około 1 minuty. Jest około 60 razy szybciej niż w przypadku akumulatorów litowo-jonowych. Według wstępnych analiz, taki akumulator wytrzyma 7500 cykli ładowania i rozładowywania nic nie tracąc ze swojej mocy. Dodatkową zaletą takiej baterii jest możliwość jej odporność na samozapłon. Naukowcy zrobili w baterii dziurę nie wywołując ognia. No i takie baterie są elastyczne - można je wyginać bez obawy przed uszkodzeniem. Jak pokazały ostatnie przypadki smartfonów Apple i Samsunga, jest to dość istotna cecha.
Oczywiście zanim baterie aluminiowo-jonowe trafią do produkcji masowej trzeba jeszcze setek godzin badań, niemniej naukowcy są pełni optymizmu. Dzięki nim urządzenia mobilne będą mogły być jeszcze bardziej mobilne - do tej pory największym problemem w takich urządzeniach była konieczność ich ładowania.
Jest jednak jedno niebezpieczeństwo - producenci smartfonów nie do końca będą zadowoleni z wydłużonej żywotności baterii. W końcu teraz jedną z przyczyn zmiany telefonu jest akumulator, który stracił swoje właściwości.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube