foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

German Bionic debiutuje najlżejszym egzopancerzem

German Bionic, firma stojąca za egzoszkieletem Cray X podczas targów CES 20223 zaprezentuje swój najnowszy i jednocześnie najlżejszy egzopancerz Apogee. Oprócz niego firma pochwali się kamizelką SafetyVest, wyposażoną w szereg czujników zapewniających monitorowanie i ochronę każdemu noszącemu ją pracownikowi.

Consumer Electronics Show to miejsce, w którym firmy z całego świata chwalą się najnowszymi nowinkami technologicznymi, które planują wprowadzić na rynek. Przez najbliższy tydzień Las Vegas w Nevadzie stanie się centrum nowoczesnych technologii. I to właśnie tam niemiecka firma pokaże przygotowane już do użytku komercyjnego i przemysłowego swoje nowe produkty.
Apogee opiera się na doświadczeniach zdobytych podczas opracowywania Cray X. To dzięki niemu opracowano najlżejszy egzopancerz. Pomimo lekkości, może on zrównoważyć do 30 kilogramów obciążenia dolnej części pleców podczas podnoszenia. Oferuje też aktywną pomoc w chodzeniu by zmniejszyć zmęczenie. Z kolei kamizelka SafetyVest nie pomaga aktywnie użytkownikowi w podnoszeniu ciężkich przedmiotów, ale monitoruje jego ruchy i pozycję ciała podczas pracy oferując "oparte na danych, spersonalizowane ergonomiczne ostrzeżenia, a także oceny i zalecane działania".
Zarówno Apogee, jak i SafetyVest opierają się na niemieckiej architekturze Bionic IO, która gromadzi, monitoruje, analizuje i raportuje użytkownikowi wszystkie dane. Odbywa się to zazwyczaj za pomocą wyświetlacza lub alertów dźwiękowych, gdy użytkownik aktywnie wykonuje niebezpieczne ruchy.
"Dzięki naszym nowym urządzeniom do noszenia dajemy ciężko pracującym ludziom narzędzia, których potrzebują, aby wykonywać swoją pracę bezpieczniej i w sposób zrównoważony" - powiedziała Norma Steller, CPO German Bionic. "Zarówno nasze nowe ergonomiczne urządzenia do noszenia – Apogee i Smart SafetyVest – jak i wielokrotnie nagradzany egzoszkielet Cray X umożliwiają nam odpowiednie wsparcie dla niemal każdej firmy lub środowiska pracy, w którym wykonywana jest praca ręczna. Dzięki niemieckiej platformie danych Bionic IO dostarczamy również potężne narzędzie analityczne do sprawdzania ergonomii i procesów w miejscu pracy".
Oczywiście firma nie ujawniła wszystkich szczegółów dotyczących swoich egzoszkieletów, zostawiając „smaczki” na pokazy w czasie targów. Na pewno jednak to, że na rynku pojawia się coraz więcej takich wspomagających człowieka urządzeń jest dobrą wiadomością.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube