foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Pierwsza aktualizacja dla Meta Quest Pro

Meta Quest Pro to klasyczny przypadek dylematu wczesnego użytkownika. Chociaż zestaw oferuje duży potencjał dla entuzjastów wirtualnej rzeczywistości, wymaga również inwestycji w wysokości 1 500 USD za coś, co - przynajmniej na razie - nie ma oprogramowania, które uzasadniałoby jego cenę. I chociaż wprowadzona aktualizacja nie rozwiązuje tego problemu, robi mały pierwszy krok, dodając przechwytywanie rzeczywistości mieszanej (mixed reality) i odtwarzanie dźwięku w tle.

Pierwsza aktualizacja od czasu premiery Quest Pro, która miała miejsce 25 października pozwala nagrywać rzeczywiste środowisko w połączeniu z elementami wirtualnymi. Wcześniej można było uchwycić tylko akcję w grze, a elementy świata rzeczywistego były zredukowane do czarnego tła.
Wprowadzona funkcja nie wymaga żadnych zmian ustawień. Po zainstalowaniu aktualizacji od razu można nagrywać wideo MR, uruchamiając proces po dotknięciu przycisku aktywującego rejestrację obrazu.
Osobnym dodatkiem jest możliwość rejestracji dźwięku w tle. Podczas grania w dowolną grę można strumieniowo przesyłać dźwięk z przeglądarki zestawu słuchawkowego lub dowolnej aplikacji panelu 2D. Po uruchomieniu gry dźwięki te będą towarzyszyły graczowi. Funkcja ta pozwala słuchać ulubionej muzyki lub podcastu podczas grania w spokojną grę VR (np. wędkowanie lub golfa)
Meta dodała także kilka aktualizacji usprawniających funkcje dla całej swojej oferty (w tym Quest 2 i oryginalnego Questa). Horizon Home, przytulne centrum, które uruchamiane jest po pierwszym założeniu zestawu słuchawkowego, ułatwia teraz zmianę wyglądu awatara. Zawiera również wirtualne lustro, które pozwala sprawdzić metamorfozy awatara w czasie rzeczywistym. Również aplikacja mobilna Meta Quest otrzymała kilka aktualizacji. Może teraz upublicznić swoje listy życzeń, aby wysłać je znajomym i rodzinie jako np. subtelną listę podarunków świątecznych. Aplikacja mobilna ułatwia również wyświetlanie aktywności znajomych i dodaje widżety do rozpoczynania przesyłania, w tym wyświetlanie czasu pracy baterii zestawu słuchawkowego i kontrolera.
Jak widać aktualizacja wprowadza sporo nowości, chociaż ciągle lista dostępnych programów jest bardzo uboga. W końcu sama obsługa urządzenia to jedno, ale przecież coś z nim trzeba robić, prawda? A przecież cena Meta Quest Pro nie należy do małych.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube