foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Kiedy warto wymienić telefon na nowy?

artykuł sponsorowany

Coraz lepsze aparaty, sieć 5G i nowoczesne aplikacje sprawiają, że chęć zmiany telefonu na nowy rośnie z każdym rokiem. Według producentów każdy smartfon powinien działać co najmniej 24 miesiące bez żadnych problemów. Lepszy model pojawia się w naszych rękach średnio co 2 lata. Dlaczego? Sprawdź!

Kryzysowa sytuacja ze starym telefonem
Nie tylko nagła awaria albo słaby akumulator musi być powodem wymiany telefonu na nowy. Bezpośrednią przyczyną może być kradzież. Smartfon nie tylko łatwo wyciągnąć z ręki, ale także wyjąć z kieszeni kurtki lub torebki. Uratować może Cię w tej sytuacji tylko dodatkowe ubezpieczenie od kradzieży. Wtedy dostaniesz nowy egzemplarz bez szukania dla siebie innego modelu.
Kiedy warto, a właściwie trzeba zapomnieć o swoim starym telefonie? Gdy przez przypadek go zgubisz. Łatwo zostawić smartfon w komunikacji miejskiej, publicznej toalecie albo restauracji. Jeśli uczciwy znalazca nie odda Ci Twojej komórki, możesz zawsze wrócić do jeszcze wcześniejszego modelu. Licz się jedna z tym, że większość aplikacji może już nie być obsługiwanych, więc zakup nowego telefonu i tak będzie Cię czekać. Jeśli potrzebujesz dobrego smartfonu w niższej cenie zawsze możesz wybrać model odnowiony. To również dobre rozwiązanie dla środowiska naturalnego, ponieważ ograniczasz w pewnym stopniu produkcję elektroniki. Więcej informacji znajdziesz na blogu nju mobile: https://www.njumobile.pl/artykuly/kiedy-warto-wymienic-telefon-na-nowy

Stary telefon nie działa tak, jak kiedyś
Nowoczesne sprzęty elektroniczne są planowo postarzane. Jak zapowiadają producenci, nowy telefon powinien działać bezawaryjnie przez 24 miesiące. Jedynie Apple wspiera swoje urządzenia przez okres do 5 lat. Co to oznacza dla użytkownika?
1. Po pewnym czasie komórka zaczyna działać wolniej.
2. Możliwości aktualizacyjne się kurczą.
3. Część aplikacji przestaje w ogóle spełniać swoją funkcję.
Chodzi jednak nie tylko o kwestie systemowe, ale także indywidualne oczekiwania względem starego telefonu. Nowinki technologiczne sprawiają, że wymagania rosną, a bez konkretnych parametrów trudno mówić o zadowalających efektach działania smartfonu.
W jakim momencie warto wymienić telefon na nowy:
• zbyt wolny procesor,
• niewyraźny i mały ekran,
• kłopoty z zasięgiem i łączem internetowym,
• za słaby aparat,
• szybko rozładowująca się bateria.
Zużyty akumulator zawsze możesz wymienić na lepszy, dzięki czemu telefon dłużej wytrzyma bez ładowania. W przypadku zarówno procesora, jak i aparatu modernizacja nie wchodzi w grę ze względu na ograniczenia konstrukcyjne oraz systemowe.
Jeśli smartfon jest jednak sprawny, ale Tobie nie wystarcza, nie musisz go wyrzucać. W ramach Programu Re możesz go zanieść do salonu Orange, gdzie specjalista określi jego wartość, a ty zyskasz gotówkę. Wycenę możesz też zlecić online. Możliwe, że ktoś jeszcze skorzysta z Twojego starego telefonu, a ty zwiększysz swój budżet.

Wymiana telefonu na nowy korzystniejsza niż naprawa
Zalanie czy upadek to tylko jedne z przyczyn napraw zepsutych telefonów. Dobrej jakości etui czy szkło hartowane mogą uchronić komórkę przed niektórymi usterkami, ale nie jest to reguła.
Powody naprawiania zepsutych telefonów:
• niedziałająca płyta główna,
• brak łączności z siecią,
• stłuczony i rozlany wyświetlacz,
• problemy z ładowaniem.
Wymiana telefonu na nowy w ramach gwarancji sprawia, że nie ponosisz dodatkowych kosztów bez względu na rozległość uszkodzeń. Przeważnie producent decyduje się na taki ruch po 3-4 zgłoszeniach.
W starych telefonach naprawa płyty głównej czy ekranu potrafi przewyższyć wartość smartfonu, więc lepiej wymienić go na lepszy model.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube