foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Niewielkie głośniki samochodowe od LG Display

Po rozciągliwych panelach LCD najnowszy gadżet zaprezentowany przez LG Display to supercienki głośnik przeznaczony do instalowania we wnętrzach samochodów. Zaprojektowano go w taki sposób, by po zamontowaniu w pojeździe był "niewidoczny".

Rozwiązanie dźwiękowe Thin Actuator Sound Solution zostało opracowane z "globalną firmą audio" (LG nie podało z jaką firmą współpracowało przy projektowaniu głośników), jako zamiennik tradycyjnych głośników w samochodach. System pozbawiony jest tradycyjnych cewek drgających, stożków i magnesów znajdujących się w większości głośników, zamiast tego wykorzystuje specjalną technologię wykorzystującą cienką taśmę, która jest pobudzana do drgań. Zamontowana w panelu wyświetlacza i innych materiałach wewnątrz karoserii może drgać, dzięki czemu umożliwi "bogate, wciągające wrażenia dźwiękowe 3D".
Dzięki niewielkim wymiarom paneli (15 x 8 cm i grubości zaledwie 25 mm) i wadze 40 gram można je ukryć wewnątrz takich części samochodu, jak deska rozdzielcza, podsufitka, słupek czy zagłówki. To, według LG, zwalnia miejsca normalnie zajmowane przez głośniki "bez uszczerbku dla jakości dźwięku".
Koncepcja nie jest całkowicie nowa, ponieważ widzieliśmy podobne panele wibracyjne stosowane w telewizorach OLED od Sony, jak i samego LG. Jednak wnętrza samochodów są nową aplikacją o znaczących korzyściach, jeśli oczywiście twierdzenia LG Display o jakości dźwięku są dokładne. Być może przekonamy się o tym wkrótce, ponieważ LG ma pokazać technologię na CES 2023. Firma planuje skomercjalizować projekt w pierwszej połowie 2023 roku.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube