foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Robot Amazona korzysta z SI do identyfikacji obiektów

Amazon zaprezentował swój najnowszy robot magazynowy – Sparrow. Jest to pierwszy mechaniczny konstrukt w magazynach tej firmy, który może wykrywać, wybierać i obsługiwać poszczególne produkty. Zrobotyzowane ramię wykorzystuje sztuczną inteligencję do rozpoznawania i obsługi milionów przedmiotów.

Według Amazon dzięki zastosowaniu robotów w swoich magazynach firma może prowadzić operacje wydajniej i bezpieczniej. "Sparrow podejmie się powtarzalnych zadań, umożliwiając naszym pracownikom wykorzystanie ich czasu i energii na inne rzeczy, jednocześnie zwiększając ich bezpieczeństwo" - powiedział Amazon. "Jednocześnie Sparrow pomoże nam zwiększyć wydajność, automatyzując krytyczną część naszego procesu realizacji, abyśmy mogli nadal dostarczać klientom zamówione towary". Dzięki wykorzystaniu robotów udało się stworzyć ponad 700 nowych kategorii miejsc pracy.
Amazon nie ma nieskazitelnej opinii, jeśli chodzi o warunki dla pracowników magazynów, szczególnie gdy zaangażowane są roboty. W 2020 r. Center for Investigative Reporting's Reveal opublikowała raport wskazujący, że w latach 2016-2019 wskaźnik poważnych obrażeń odniesionych przez pracowników Amazon w automatycznych magazynach był o 50 procent wyższy niż w obiektach, które nie używają robotów.
Według raportu wykorzystanie robotów zmusiło Amazon do zwiększenia wydajności pracowników, wymagając od nich skanowania aż 400 przedmiotów na godzinę, podczas gdy wcześniej musieli skanować 100. "Dane potwierdzają informacje od pracowników magazynów Amazon i byłych specjalistów ds. Bezpieczeństwa, którzy twierdzą, że firma wykorzystała roboty do zwiększenia norm produkcyjnych do tego stopnia, że ludzie nie mogą nadążyć bez zranienia się" – czytamy w raporcie.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube