foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Najnowszy wyświetlacz LG można rozciągnąć o 20 procent

LG Disply opracował 12-calowy, rozciągliwy wyświetlacz, który można rozszerzyć do 14 cali. Dzięki takim wynalazkom w przyszłości takie wyświetlacze mogą być używane w materiałach o nieregularnych powierzchniach, takich jak ubrania i urządzeniach do noszenia, na przykład do wyświetlania wiadomości na mundurach służb ratowniczych.

Rozciągliwe wyświetlacze lub wyświetlacze o dowolnym kształcie, jak nazywa je LG Display, można ciągnąć, wyginać i skręcać. Idą o krok dalej niż elastyczne wyświetlacze stosowane w Galaxy Fold Samsunga i innych smartfonach, które można składać i zginać, ale nie rozciągać.
Aby wyświetlacz był tak rozciągliwy, LG Display zbudował podstawowy materiał podłoża z krzemu podobnego do tego, który jest stosowany w soczewkach kontaktowych. To także mikro-diody LED mniejsze niż 40 mikrometrów dzięki czemu udaje się na takim wyświetlaczu uzyskać wysoką rozdzielczość i trwałość. I wreszcie, firma zastosowała obwody w kształcie sprężyn, aby uzyskać elastyczność pozwalającą na zginanie i składanie.
W przeszłości Samsunga zaprezentował już elastyczny wyświetlacz, ale to co można był z nim zrobić to jedynie małe wgniecenie. Rozwiązanie LG wydaje się iść znacznie dalej, pokazując potencjał wyświetlaczy, które mogą być zastosowane np. na ubraniach. Zanim to jednak nastąpi minie trochę czasu. LG Display pracuje nad technologią od 2020 roku, a badania mają się zakończyć w 2024 roku. Czy pierwsze wersje takich wyświetlaczy trafią wcześniej na rynek? Życie pokaże.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube