foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Starlink ogranicza transfer danych w godzinach szczytu

Pomimo tego, że Starlink wiosną podniósł ceny, teraz dodatkowo podnosi poprzeczkę dla najbardziej wymagających użytkowników. Dostawca Internetu satelitarnego wprowadza ograniczenie transferu do 1 TB w ciągu miesiąca w godzinach między 7:00 a 23:00. Kto przekroczy ten limit będzie się musiał liczyć ze spadkiem przepustowości, podobnie jak w przypadku niektórych operatorów telefonicznych.

To oznacza, że usługa oferowana przez spółkę SpaceX może stać się kosztowna, jeśli użytkownikom będzie zależało na nieograniczonym transferze. Za możliwość szybkiego, nie limitowanego przesyłania danych trzeba będzie zapłacić 25 centów za każdy gigabajt. To oznacza, że użytkownik musiałby zapłaci dodatkowo 250 dolarów, co jak zauważają analitycy powoduje, że bardziej opłaca się wykupić dodatkową subskrypcję niż płacić za dodatkowy transfer.
Powyższe dotyczy tych, którzy mają wykupioną subskrypcję Priority Access. Inni użytkownicy muszą się liczyć z surowszymi ograniczeniami. Stała usługa biznesowa ma limity w godzinach szczytu od 500 GB do 3 TB, a dodatkowe dane z pełną prędkością kosztują dolara za gigabajt. W zależności od wykupionego pakietu trzeba się liczyć z różnymi ograniczeniami, m.in. brakiem priorytetowego dostępu do danych lub wyższymi stawkami za dodatkowe gigabajty. Najwyższa cena, z jaką muszą się liczyć pozostali subskrybenci to 2 dolary za każdy gigabajt priorytetowych danych, których potrzebują.
Uzasadnienie jest proste. Starlink utrzymuje, że musi zrównoważyć podaż z popytem, aby zapewnić szybką obsługę "jak największej liczbie ludzi". Ma to rzekomo na celu utrzymanie wykorzystania łącz w ryzach przy "skończonych zasobach".
Decyzja o ograniczeniu liczby użytkowników zbiega się z skierowanym przez SpaceX wezwaniem do rządu do pomocy w finansowaniu usługi Starlink na Ukrainie przy rzekomym koszcie prawie 400 milionów dolarów rocznie. Podczas gdy Musk powiedział, że SpaceX będzie nadal ponosić koszt świadczenia usługi, niezależnie od zewnętrznej pomocy, jasne jest, że firma martwi się wydatkami.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube