foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Białka jaj mogą pomóc w usuwaniu mikroplastików z wody morskiej

Mikroplastik to cichy zabójca, który w niewidzialny sposób zabija żyjące w wodzie ryby. I o ile jesteśmy w stanie poprzez różne działania zbierać mniejsze i większe zanieczyszczenia, o tyle z mikroplastikiem mamy duże problemy. Być może dziki naukowcom z Princeton uda się ejdnak ten problem rozwiązać.

Wykorzystali oni białka jaj do stworzenia lekkiego, porowatego aerożelu, który może usuwać mikroplastiki i sól z wody morskiej. Kiedy białko zostanie zamrożone lub podgrzane w przestrzeni beztlenowej, ich czysty system białkowy wytwarza mieszankę pasm z włókna węglowego i arkuszy grafenu, które mogą usunąć 99 procent maleńkich tworzyw sztucznych z wody i 98 procent soli.
Jak łatwo sobie wyobrazić można sobie wyobrazić, łatwo dostępny materiał organiczny, taki jak białko z jajek, ma swoje zalety. Jest tani w produkcji, nie zużywa energii ani nadmiaru wody. Węgiel aktywny jest tani, ale nie jest tak skuteczny jak żel z białka jaja.
Aerożel nie jest jeszcze gotowy do powszechnego użycia. Naukowcy muszą udoskonalić proces produkcyjny, zanim możliwa będzie masowa produkcja. Jeśli jednak tak się stanie, implikacje są jasne. Stosunkowo łatwo będzie można usunąć mikrodrobiny plastiku i w inny sposób oczyścić wodę, minimalizując wpływ na środowisko. Podczas gdy usuwanie soli może powodować problemy w oceanach, może być bardzo pomocne w odsalaniu w obszarach, w których trudno jest znaleźć świeżą wodę pitną.
Naukowcy mają też w zanadrzu inne zastosowanie dla swojego wynalazku. Żel może być również przydatny do magazynowania energii i izolacji, tak więc w przyszłości możemy mieć więc nie zdziw się, jeśli pewnego dnia znajdziesz białka jajeczne w swoich ścianach.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube