foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

SI od Google będzie lepiej wykrywać powodzie i pożary

Od kilku lat Google wykorzystuje sztuczną inteligencję do opracowania systemu, który może przewidywać powodzie. Równolegle pracuje nad narzędziami pozwalającymi śledzić pożarów. Przed konferencją klimatyczną COP27, która odbędzie się w przyszłym tygodniu, firma ogłosiła, że rozszerza funkcjonalność tych narzędzi.

Według Google, jego SI będzie oferować prognozy powodzi dla dorzeczy w kolejnych 18 krajach. Są to Brazylia, Kolumbia, Sri Lanka, Burkina Faso, Kamerun, Czad, Demokratyczna Republika Konga, Wybrzeże Kości Słoniowej, Ghana, Gwinea, Malawi, Nigeria, Sierra Leone, Angola, Sudan Południowy, Namibia, Liberia i Republika Południowej Afryki. Do tej pory system firmy oferował ostrzeżenia powodziowe użytkownikom w Indiach i Bangaldesh z alertami na urządzeniach z Androidem i telefonach z zainstalowaną wyszukiwarką Google.
Gigant udostępnia swoje narzędzie o nazwie Flood Hub na całym świecie. Flood Hub wyświetla prognozy powodzi na mapie i pokazuje, gdzie i kiedy mogą one wystąpić, za pomocą pinezek oznaczonych kolorami. Firma ma nadzieję, że jej narzędzie pomoże ludziom, którzy są bezpośrednio zagrożeni skutkami powodzi, i że pomoże organizacjom oraz rządom w przygotowaniu reakcji na te zdarzenia.
"To rozszerzenie zasięgu geograficznego jest możliwe dzięki naszym niedawnym przełomom w modelach prognozowania powodzi opartych na sztucznej inteligencji. Dzięki temu jesteśmy gotowi na rozszerzenie zasięgu działania naszego rozwiązania na więcej krajów" - napisał na blogu Yossi Matias, wiceprezes Google ds. Inżynierii i reagowania kryzysowego. Matias zauważył, że katastrofalne szkody powodziowe dotykają ponad 250 milionów ludzi każdego roku. Globalne ocieplenie prawdopodobnie spowoduje jeszcze więcej powodzi, co sprawia, że systemy wykrywania, takie jak ten, nad którym pracuje Google, są krytyczne.
Według starszego kierownika ds. inżynierii personelu Sella Nevo, korzystając z danych prognozy pogody, firma jest w stanie zaoferować ostrzeżenia powodziowe z tygodniowym wyprzedzeniem. Wcześniejszy model SI wykorzystywał dane z miernika poziomu wody, które ograniczały okno ostrzegawcze do około 48 godzin.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube