foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Nowy iPada Pro z M2

Apple zaprezentował swojego najnowszego iPada Pro, który opiera się na autorskim chipsecie M2. Tablet zaoferuje szybszą łączność dzięki obsłudze WiFi 6E oraz kilka nowych rozwiązań, które producent opracował. Wśród nich są nowy Apple Pencil oraz mechanizm przechwytywania wideo ProRes.

Chipset M2 zaoferuje do 15 procent szybszą wydajność niż wcześniejsza generacja - M1 wykorzystana w iPadzie Pro, dzięki ośmiu rdzeniom chipsetu. Firma twierdzi również, że 10-rdzeniowy procesor graficzny zapewni do 35 procent większą wydajność grafiki. M2 może wykonywać o 40 procent więcej operacji na sekundę niż M1 i ma o 50 procent większą przepustowość pamięci niż poprzedni chipset.
Wśród nowości Apple wymienia nowy silnik multimedialny, a także procesor sygnału obrazu. Według firmy w połączeniu z nowymi kamerami iPada Pro funkcje te pozwalają po raz pierwszy obsługiwać przechwytywanie wideo ProRes na iPadzie. Przy okazji tablet będzie w stanie transkodować materiał ProRes do trzech razy szybciej niż w przeszłości, dzięki czemu na jednym urządzeniu będzie można "przechwytywać, edytować i publikować wideo w jakości kinowej". Nowy tablet ma mieć zainstalowane pięć mikrofonów "studyjnej jakości", co przełoży się na możliwość nagrywania dźwięku w bardzo dobrej jakości. A w wersji z czterema głośnikami będziemy mogli cieszyć się technologią Dolby Atmos.
Nowy iPad Pro jest dostępny w wersjach 11-calowych i 12.9-calowych. Większy model ma wyświetlacz o jasności pełnoekranowej 1,000 nitów i 1,600 nitów szczytowej jasności HDR, a także współczynnik kontrastu 1,000,000: 1. Z kolei 11-calowy iPad Pro ma jasność 600 nitów. Oba wyposażono w obsługę ProMotion z adaptacyjną częstotliwością odświeżania 120 Hz.
Podobnie jak iPad Pro 2021, ten model ma 12-megapikselowy ultraszerokokątny aparat z przodu z obsługą Sceny centralnej. Z tyłu nic się nie zmieniło – użytkownik dostaje do dyspozycji czujnik o rozdzielczości 12 MP i ultraszerokokątny aparat 10 MP. Jeśli chodzi o żywotność baterii, Apple twierdzi, że dostaniemy 10 godzin przeglądania stron internetowych i strumieniowego przesyłania wideo przez WiFi.
Ten iPad Pro jest pierwszym urządzeniem Apple z WiFi 6E (modele sprzedawane w Chinach i Japonii nie będą miały obsługi WiFi 6E). Apple twierdzi, użytkownik będzie mógł osiągnąć prędkość pobierania do 2,4 Gb / s, czyli dwa razy szybciej niż poprzednia generacja. Co więcej, modele z łącznością komórkową będą obsługiwać więcej sieci 5G na całym świecie.
Tablet ma ciekawe rozwiązanie związane z Apple Pencil drugiej generacji. iPad Pro wykryje urządzenie peryferyjne, gdy znajdzie się ono w odległości do 12 mm od wyświetlacza. Według Apple pozwoli to podejrzeć dowolny znak, który chcemy postawić zanim faktycznie go wykorzystamy. Firma twierdzi, że zapewni to większą precyzję i doda dodatkową funkcjonalność. W przypadku aplikacji Scribble, gdy wykryje ona pisak, pola tekstowe będą się automatycznie rozszerzać. iPad Pro ma też szybciej przekształcać pismo ręczne w tekst.
Nowy iPad Pro jest dostępny w kolorze srebrnym i gwiezdnej szarości z 128 GB, 256 GB, 512 GB, 1 TB lub 2 TB pamięci. Cena 11-calowego iPad Pro zaczyna się od 799 USD tylko z WiFi i 999 USD z Wi-Fi i obsługą sieci komórkowych. W przypadku 12,9-calowego iPad Pro ceny zaczynają się od 1,099 USD dla wariantu WiFi i 1,299 USD w wersji z łącznością komórkową. Nowy iPad Pro będzie dostępny w sklepach od 26 października.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube