foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Internet Archive buduje bibliotekę amatorskich audycji radiowych

Internet Archive to przedsięwzięcie, które ma na celu zbudowanie nowej biblioteki starych treści. Pierwotny pomysł na archiwizacji gier, animacji, filmów, książek i migawek stron internetowych, rozszerzył się o nowy projekt - Cyfrową Biblioteką Amatorskiego Radia i Komunikacji (DLARC).

Nowy dział, będzie prowadzony przez historyka technologii Kay Savetz, i ma zawierać amatorskie audycje radiowe i materiały cyfrowe z wczesnych dni Internetu. Savetz w udzielonym wywiadzie powiedział, że jego kompetencje obejmują prawie każdy rodzaj komunikacji cyfrowej od 1970 do początku 1990 roku. Podczas gdy projekt archiwizacji koncentruje się na amatorskich nagraniach radiowych, może też objąć swoim zasięgiem wczesne podcasty, biuletyny cyfrowe, zdjęcia, filmy i strony internetowe stacji radiowych. W planach jest również digitalizacja drukowanych przez stacje materiałów. "Chcę zachować lokalnie produkowane biuletyny krótkofalarskie, mniejsze czasopisma itp. rzeczy" - powiedział Savetz.
Zespół DLARC, który ma fundusze z Amateur Radio Digital Communications Foundation, szuka pomocy w budowaniu kolekcji. Poszukuje "partnerów i współpracowników z mnóstwem krótkofalarstwa, wczesnych książek związanych z komunikacją cyfrową, czasopism, dokumentów, katalogów, podręczników, filmów, oprogramowania, archiwów osobistych i innych kolekcji historycznych, bez względu na to, jak są duże lub małe". Krótko mówiąc, biorą wszystko co mogą zebrać. Warto dodać, że każda kolekcja w bibliotece Internet Archive będzie dostępna dla wszystkich. Projekt zaoferuje również portal naukowy przygotowany z myślą o zastosowaniach edukacyjnych i badawczych.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube