foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Amazon Astro

Amazon znany jest jako platforma sprzedażowa. Ma też drony, ma Kindla, ma platformę telewizyjną, ma sztuczną inteligencję Alexę i ma też swojego domowego robota Astro. Jak się okazuje, cieszy się on popularnością, co zachęca giganta do jego rozwoju i implementacji w nim nowych funkcji.

Astro jest bardzo młodym robotem. Na rynek trafił w ubiegłym roku i chociaż nominalna cena sprzedaży wynosi 1.500 dolarów, od jakiegoś czasu oferowany jest w promocyjnej cenie 999 dolarów. Wiele osób nazywa go Alexą na kółkach, bo faktycznie ma zaimplementowaną w sobie SI, która zarządza jego oprogramowaniem.
Niedawno zaprezentowano nowe funkcje, w które wkrótce robot zostanie wyposażony. Potrafią one m.in. wykryć obecność czworonożnego domownika, czyli kota lub psa. Patrolujący dom lub jego okolice robot po napotkaniu zwierzaka, nagra krótki klip wideo i udostępni go za pośrednictwem Live View (jest to część systemu Alexa Together). Poza nagranym filmem, za pośrednictwem robota można będzie wydać komendę (już widzę, jak kot jej słucha). Na pewno dla części posiadaczy zwierząt będzie to przydatna rzecz – będą mogli spokojnie oddychać w pracy nie martwiąc się, że ich czworonożny przyjaciel rozrabia w domu gdy oni na ten dom zarabiają.
Astro zyska również dodatkową świadomość sytuacyjną. Robot może już wyznaczać trasy patroli przez dom, ale dzięki nowej multimodalnej funkcji sztucznej inteligencji Astro będzie aktywnie zwracać uwagę na jego elementy, na które chcecie zwrócić szczególną uwagę – np. otwarte okno lub zapalony gaz w kuchence (o ile znajdzie się to w polu jego widzenia). Zasadniczo Astro nauczy się, patrząc na obiekt (powiedzmy, drzwi) i słuchając, jak o nim mówisz ("te drzwi powinny być zawsze zamknięte"), a następnie włącza te informacje do swoich obowiązków monitorowania. Jeśli wykryje problem, Astro zrobi mu zdjęcie i wyśle je do Ciebie z prośbą o dalsze instrukcje.
Dla posiadających umiejętności programowania Amazon przygotował SDK, pozwalające na samodzielne dodanie nowych funkcji. Na razie jednak nie wiadomo kiedy ten pakiet narzędzi zostanie udostępniony.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube