foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Okulary AR od Magic Leap

Rozszerzona rzeczywistość ciągle pobudza umysły wielu inżynierów i projektantów. I ciągle się rozwija. Projektowanie a potem wizualizacja tych projektów przy pomocy augmented reality znacznie upraszcza cały proces. Jednym z liderów tej technologii jest firma Magic Leap, która właśnie wprowadziła na rynek nową generację swoich okularów AR.

Pierwsze egzemplarze Magic Leap 2 trafiły już do 19 krajów, w tym w USA, Wielkiej Brytanii i krajów UE. Okulary nadal dedykowane są programistom i profesjonalistom, ale zawierają szereg ulepszeń projektowych, które czynią je znacznie bardziej praktycznymi - i wskazują, dokąd może zmierzać technologia AR.
Konstrukcja jest o 50 procent mniejsza i o 20 procent lżejsza od pierwszej generacji. Ma też być wygodniejsza w noszeniu przez długi czas. Magic Leap obiecuje również lepszą widoczność AR w jasnym świetle dzięki "dynamicznemu przyciemnianiu", które sprawia, że wirtualne treści wydają się bardziej solidne. Optyka obiektywu rzekomo zapewnia wyższą jakość obrazu z łatwiejszym do odczytania tekstem, a firma reklamuje szersze pole widzenia (przekątna 70 stopni) niż porównywalne urządzenia do noszenia (czyli gogle).
Za sprawne działanie całego systemy odpowiadają czterordzeniowy procesor AMD Zen 2 w "pakiecie obliczeniowym", kamera 12.6MP (plus dodatkowe kamery do głębi, śledzenia wzroku i pola widzenia) oraz system śledzenia dłoni rejestrujący obraz z częstotliwością 60FPS. Bateria wytrzyma tylko 3,5 godziny nieprzerwanego użytkowania, ale 256 GB pamięci zapewnia miejsce na bardziej wyrafinowane aplikacje. Według Magic Leap to największa pojemność jaką dysponuje takie akcesorium.
Jak się domyślacie, okulary nie należą do tanich. Model Magic Leap 2 Base kosztuje 3 299 USD, ale programiści, którzy chcą dodatkowych narzędzi, funkcji korporacyjnych i wczesnego dostępu do użytku wewnętrznego, będą musieli zapłacić 4 099 USD za edycję Developer Pro. Producent przewidział jeszcze wersję korporacyjną – Enterprise – za którą trzeba zapłacić 4 999 USD. Posiadacze tej ostatniej mają otrzymywać regularne aktualizacje i dostęp przez dwa lata do funkcji biznesowych.
Okulary nie trafią do zwykłego użytkownika. Magic Leap dedykuje je do firm z branży opieki zdrowotnej, przemysłu, handlu detalicznego i innych obszarów, w których cena może być łatwo zrekompensowana zyskami. Dołącza jednak do projektów Qualcomm, Google i innych, pokazując, dokąd zmierza technologia AR.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube