foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Adidas RPT-02 SOL

Słuchawki bezprzewodowe to coś bez czego wiele osób nie wyobraża sobie słuchania muzyki. Co prawda wyeliminowanie kabelka nie rozwiązało wszystkich ograniczeń, ale jak pokazuje Adidas jesteśmy na dobrej drodze. Elementem, który ograniczał wykorzystanie słuchawek bezprzewodowych przez 24h na dobę było zasilanie – akumulator, który trzeba co jakiś czas naładować. Wykorzystanie ogniw solarnych do ich ładowania powoduje, że teraz już faktycznie jesteśmy wolni od ograniczeń.

Nowe słuchawki bezprzewodowe Adidas zasilane są energią słoneczną. I obojętnie czy słońce będzie świecić, czy będzie padał deszcz, promienie słoneczne zawsze padają na powierzchnię naszej planety. Co najwyżej efektywność ładowania ogniw będzie trochę mniejsza. Aby stworzyć takie uniwersalne słuchawki producent ubrań sportowych połączył siły z Zound Industries. Razem zaprojektowali i wykonali Adidas RPT-02 SOL, które można ładować również przy pomocy sztucznego światła. Bez ładowania słuchawki pozwolą cieszyć się brzmieniem przez 80 godzin. Ale sami chyba przyznacie, że trudno przez tak długi czas słuchać muzyki i jednocześnie pozbawiać słuchawki dostępu do światła.

Model ten ma prawie identyczną konstrukcję jak Adidas RPT-01, również słuchawki bezprzewodowe, ale oferujące o połowę krótszy czas pracy. I bez ogniw solarnych. Warto dodać, że nowa konstrukcja wpisuje się też w politykę ochrony środowiska – jest wykonana z połączenia nylonu i tworzywa z recyclingu.

Pałąk RPT-02 SOL wykonany jest z bardzo elastycznych ogniw świetlnych szwedzkiej firmy Exeger o nazwie Powerfoyle. Materiał tego ogniwa może być sitodrukowany na plastiku, co pozwala na szeroki zakres zastosowań - od ścian po samochody i elektronikę użytkową. W przeciwieństwie do starszych typów ogniw słonecznych, które wymagają silnego i stałego źródła naturalnego światła, Powerfoyle może ładować się w różnych warunkach oświetleniowych. Dodam, że Adidas nie jest pierwszą firmą, która wykorzystuje ten materiał w słuchawkach bezprzewodowych. Są już inne modele z takimi ogniwami ale są one stosunkowo rzadkie.

RPT-02 nie jest wodoodporny, ale ma klasę IPX4 dzięki czemu może poradzić sobie z potem i lekką mżawką. Słuchawki mają wbudowane elementy sterujące do zmiany utworów lub głośności, a także wskaźnik, który pomaga znaleźć najlepsze światło do ładowania. A jeśli mimo wszystko to ładowanie zawiedzie, ma wbudowany port USB-C.

RPT-02 SOL wyceniono na 229 USD, mają być dostępne w sprzedaży online od 23 sierpnia.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube