foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Xiaomi CyberOne

Xiaomi znane jest przede wszystkim z telefonów. Przynajmniej na naszym, lokalnym rynku. Tymczasem firma działa również w innych obszarach, m.in. w robotyce. I ma na tym polu godne uwagi sukcesy. Jednym z nich jest działający prototyp humanoidalnego robota.

Prezentując Xiaomi CyberOne, firma pokazała, kto jest liderem w tej dziedzinie. Musiało to mocno zaboleć Teslę, która również od lat pracuje nad swoim człekopodobnym robotem. Metal Bro, bo tak nazwano prototyp ma 177 cm wysokości i waży 52 kg. Podczas prezentacji CyberOne wmaszerował na scenę i wręczył kwiatek CEO firmy. Potem zrobił sobie selfie ze swoim projektantem, po czym bez problemów zszedł ze sceny. I oczywiście zrobił tym furorę.
CyberOne to drugi robot wychodzący z Xiaomi Robotics Lab, po CyberDog, które odbyły się w sierpniu 2021 roku. Humanoidalna maszyna ma twarz w postaci zakrzywionego panelu OLED, może widzieć świat w 3D, słyszeć za pomocą dwóch mikrofonów i identyfikować 45 rodzajów emocji z ludzkiej ekspresji wokalnej. Jego ciało ma w sumie 21 stopni swobody, które są możliwe dzięki 13 stawom. Siłowniki kończyn górnych mogą pracować z precyzją do 1 Nm dla delikatnego dotyku, a jego nogi są zasilane przez siłowniki o ciśnieniu do 300 Nm. To jednak nie wystarczy mu, by zmierzyć się z Atlasem zaprojektowanym przez Boston Dynamics w konkurencjach zwinnościowych.
Koszt robota Xiaomi został określony na poziomie ok 89-104 tysięcy dolarów co oznacza, że nie jest konstrukcją, która masowo wejdzie do produkcji.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube