foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Taksówki bez nadzoru już jeżdżą

Baidu to pierwsza firma, która uzyskała pozwolenie na uruchomienie usługi przewozu pasażerów autonomicznymi taksówkami bez nadzoru człowieka. W kwietniu firma otrzymała zgodę na prowadzenia takiej usługi w Pekinie, ale z człowiekiem na siedzeniu kierowcy lub pasażera nadzorującym pracę systemu. Teraz takie taksówki mogą już jeździć bez nadzoru.

Oczywiście istnieją pewne ograniczenia dotyczące zezwoleń. Pojazdy Apollo Go bez kierowcy mogą przewozić pasażerów w wyznaczonych strefach w Wuhan i Chongqing tylko w ciągu dnia. Obszary, po których mogą poruszać się autonomiczne taksówki obejmują 13 kilometrów kwadratowych w Wuhan i 30 kilometrów kwadratowych w dzielnicy Yongchuan w Chongqing.
Baidu promuje się twierdząc, że jego robotaksówki mają wiele środków bezpieczeństwa, które wspierają podstawowe funkcje autonomicznej jazdy. Należą do nich redundancja monitorowania systemu jazdy, możliwość zdalnej jazdy oraz operacyjny system bezpieczeństwa.
Dla Baidu jest to znaczący krok w rozwoju, ponieważ zgodnie ze swoim planem firma chce oferować usługi swoich autonomicznych taksówek na dużą skalę. Firma od kilku lat testuje też swoje pojazdy w USA i ostatecznie może okazać się bardzo silną konkurencją dla takich firm jak Waymo i Cruise.
Niemniej, jakby nie patrzeć, taksówki bez kierowcy już poruszają się na drogach. Czy to oznacza, że za kilka lat zawód taksówkarza przestanie istnieć?

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube