foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Wielba Brytania chce wykorzystać smartwatche do śledzenia przestępców

Już wkrótce imigranci skazani za przestępstwa w Wielkiej Brytanii mogą być śledzeni przy pomocy smartwatchy. Według założeń przygotowywanego systemu przestępcy odbywający karę ograniczenia wolności będą musieli skanować swoje twarze do pięciu razy dziennie, by potwierdzić miejsce, w którym się znajdują.

Według informacji zdobytych i opublikowanych przez The Guardian osoby podlegające warunkom takiej kontroli musiałyby robić sobie zdjęcia przez cały dzień a system na podstawie satelitarnego systemu lokalizacji ma śledzić miejsce ich pobytu. System pracować ma w trybie automatycznym, wykonane przez przestępcę zdjęcie będzie automatycznie porównywane z tym, które służba więzienna ma w swoich aktach. Dopiero gdy system będzie miał problem z identyfikacją do akcji wkroczy człowiek by ręcznie zweryfikować obraz. Według założeń przygotowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Ministerstwo Sprawiedliwości przepisów takie zdjęcia – wraz z nazwiskami migrantów, narodowościami i datami urodzenia – będą przechowywane przez okres do sześciu lat. Tu jest ważna rzecz, takiej kontroli mają podlegać tylko cudzoziemcy, którzy zostali skazani za przestępstwo w Wielkiej Brytanii.
W maju rząd brytyjski podpisał z firmą Buddi Limited kontrakt o wartości ok. 6 milionów funtów (ok. 7.2 miliona dolarów), w ramach którego ma być przygotowany system (włącznie z urządzeniami) do śledzenia osób skazanych na odbywanie kary w swoim domu. Wykorzystanie smartwatchy w takim systemie ma być znacznie skuteczniejsze i bardziej dopasowane niż stosowane do tej pory opaski radiowe. Czy tak będzie okaże się, jak już system zostanie uruchomiony. Ile smartwatchy ma być obsługiwanych przez system i kiedy mają być uruchomione – nie ujawniono. Wiadomo jedynie, że przynajmniej na początku smartwatche, jako urządzenia „biometryczne” będę funkcjonowały jednocześnie z wykorzystywanymi dziś opaskami montowanymi na kostkach.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube