foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Czym kierować się przy wyborze routera LTE?

artykuł sponsorowany

Komunikacja jest nieodzownym elementem naszego życia. W ciągu dnia rozmawiamy z wieloma osobami, przeglądamy artykuły, czy media społecznościowe. Z racji tego, że jesteśmy pochłonięci różnymi obowiązkami, często jako formę interakcji wybieramy Internet. Zdalny sposób porozumiewania się oraz czerpania wiedzy przebił popularnością tradycyjne spotkania. Niemniej jednak do wykonywania tych zadań potrzebujemy dobrego łącza internetowego, dlatego na myśl przychodzi nam pytanie, czym kierować się przy wyborze routera LTE?

Gdy zasięg szwankuje...

Często spotykamy się z sytuacją, w której nasza rozmowa na jednym z komunikatorów nie doszła do skutku, bądź charakteryzuje się znacznym opóźnieniem. To wszystko dzieje się za sprawą zbyt niskiej prędkości Internetu, tudzież słabego zasięgu. Bezproblemowe połączenie jest uzależnione od wielu czynników, jednak jednym z najważniejszych jest odpowiedni sprzęt pozwalający na stabilne przesyłanie sygnału.
Gdy w naszym domu, czy też w podróży, spotkamy się z problemami z zasięgiem, wówczas powinniśmy spojrzeć głębiej na nasze urządzenie, które odpowiada za generowanie sygnału. Być może okaże się, że produkt, pomimo posiadania przez nas Internetu w standardzie LTE, najzwyczajniej w świecie nie daje rady. W takim przypadku warto rozważyć wymianę na nowy, lepszy model. Zanim jednak to nastąpi warto wiedzieć, czym kierować się przy wyborze routera LTE?

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Na rynku możemy znaleźć wiele produktów, które w różny sposób mają spełniać nasze oczekiwania. Niemniej jednak, przy zakupie routera LTE kluczowe jest zwrócenie uwagi na kilka istotnych czynników. Odpowiedź na nie ułatwi nam nie tylko przyszłe korzystanie z urządzenia, ale też przyczyni się istotnie do wzrostu mocy sygnału.
Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na pewne charakterystyczne parametry. Istotna w tym przypadku będzie liczba portów LAN. Im większa, tym więcej urządzeń będziemy w stanie podłączyć do routera. Standardem na dzisiejszym rynku są cztery wejścia. Takie rozwiązanie wydaje się być optymalne, jednak jeżeli z góry zakładamy możliwość podłączenia większej ilości urządzeń, wówczas pomyślmy nad bardziej rozbudowanym wyborem.
Dodatkowo sprawdźmy, czy urządzenie posiada dostęp do portu WAN, który zapewni nie tylko możliwość korzystania z Internetu mobilnego, ale też tego od tradycyjnego dostawcy. Istotny jest standard Wi-Fi. Najlepszy będzie router LTE obsługujący AC. Poza tym zwróćmy uwagę na maksymalną możliwą szybkość połączenia, rodzaj anteny oraz karty SIM. Przykładowo, router LTE, który oferuje maksymalną prędkość 200 Mbit/s nie zapewni nam wyższych osiągów pomimo korzystniejszej oferty od operatora.
Ranking routerów LTE - https://testoria.pl/rankingi/rankingi-rtv/najlepsze-routery-lte-na-karte-sim-top-15-ranking/

Router LTE zależny od stylu życia

Ostatnią ważną kwestią, na jaką należy zwrócić szczególną uwagę, jest nasz styl życia. W momencie, gdy dużo podróżujemy, wówczas najlepszym rozwiązaniem dla nas będzie router mobilny. Dzięki swojej charakterystyce takie urządzenie jesteśmy w stanie bez problemów zabrać w najodleglejszy zakątek świata. Mobilny router LTE jest urządzeniem małym, przenośnym i niewymagającym ciągłego dostępu do prądu. Dzięki wbudowanej baterii urządzenie jest w stanie spełniać swoje funkcje poza domem. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na pojemność baterii oraz deklarowany czas użytkowania przez producenta. Im będzie dłuższy, tym lepiej.
Osoby, które nie potrzebują wyżej opisanej alternatywy, powinny zdecydować się na zakup urządzenia stacjonarnego. W większości przypadków służy ono jako podstawowe źródło sieci. Co więcej, wymaga stałego dostępu do prądu. Jest większe, mniej poręczne, ale z reguły posiada nieco lepszą specyfikację techniczną w niższej cenie.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube