foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Intel zawiera umowę na produkcję chipów MediaTek

Świat ciągle boryka się z niedoborem chipów, chociaż trudno powiedzieć, by brakowało smartfonów czy innych urządzeń mobilnych. Tymczasem Intel i MediaTek nawiązały strategiczne partnerstwo w celu zbudowania chipów dla "szeregu inteligentnych urządzeń brzegowych" przy użyciu usług Intel Foundry Services (IFS). Celem tego porozumienia jest pomoc MediaTek w zbudowaniu "bardziej zrównoważonego, odpornego łańcucha dostaw".

MediaTek to fabless chipmaker, który dostarcza procesory do smartfonów wyprodukowanych m.in. przez OnePlus i Samsunga. Większość jego produkcji realizowana jest w zakładach giganta na tym rynku - firmę TSMC. Wygląda jednak na to, że Intel na zlecenie MediaTek zbuduje chipy dla urządzeń wymagających mniejszej wydajności: urządzeń medycznych, aplikacji internetu rzeczy i innych. Intel produkuje obecnie chipy dla MediaTek, które są używane w obszarze kart danych 5G.
Mimo to partnerstwo spełnia zobowiązanie dyrektora generalnego Intela, Pata Gelsingera, do poszukiwania klientów dla swojej działalności produkcyjne. Firma Intel uruchomiła system IFS w 2021 r., aby wykorzystać rosnący popyt na produkcję półprzewodników, oferując "najnowocześniejszą technologię procesów i opakowań" oraz posiadane moce produkcyjne w USA i Europie. Jako jeden z wiodących producentów chipów fabless, MediaTek byłby kluczowym potencjalnym klientem Intela.
W ubiegłym roku Intel ogłosił, że zbuduje chipy dla Qualcomm w ramach nowo wybudowanej fabryki. Szczegółowo opisał również swoją strategię "IDM 2.0", która przewidywała przejęcie rywali TSMC i Samsunga do 2025 r., Proces ten zaczął się od inwestycji o wartości 20 miliardów dolarów w dwa zakłady produkcyjne w Arizonie. Później w 2021 r. administracja Bidena odrzuciła plany Intela dotyczące produkcji płytek krzemowych w Chinach jako sposobu na złagodzenie globalnych problemów z niedoborem chipów, powołując się na obawy związane z bezpieczeństwem.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube