foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Chiny uruchamiają drugi moduł stacji kosmicznej Tiangong

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna zaczyna mieć coraz poważniejszą konkurencję. Chiny z powodzeniem uruchomiły drugi z trzech modułów, które mają stworzyć stacje kosmiczną Tiangong. W niedzielę z chińskiego portu kosmicznego Wenchang wystartowała rakieta Long March 5B, która wyniosła na orbitę drugi już moduł chińskiej stacji.

Zadaniem połączenia obecnego na orbicie modułu i nowego, dopiero tam umieszczonego zająć się ma obecna na stacji załoga chińskiej misji Shenzhou-14. Pierwszy moduł stacji umieszczony został na orbicie w kwietniu ubiegłego roku. Nowy moduł ma pełnić role jednego z dwóch laboratoriów, które ostatecznie utworzą ostateczna strukturę Tiangong w kształcie litery T. Po ukończeniu stacja będzie miała mniej więcej jedną piątą wielkości Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Będzie na niej mogło pracować przez długi czas zespół trzech astronautów.
Oprócz wspomnianych laboratoriów, przestrzeni i miejsca na sprzęt dla chińskich astronautów do prowadzenia badań nad mikrograwitacją i naukami przyrodniczymi, Wentian posiada kabinę śluzy powietrznej, która będzie służyć jako główny punkt wejścia i wyjścia do realizacji przyszłych zadań na zewnątrz stacji. Moduł posiada również tymczasowe pomieszczenia mieszkalne, które pozwolą na pobyt dodatkowej załogi podczas wymiany. Pierwsza taka wymiana planowana jest jeszcze w tym roku. I w tym roku Chiny planują jeszcze uruchomić ostatni moduł Tiangong - w październiku. Chiny badają też możliwość zezwolenia na komercyjne loty kosmiczne w celu odwiedzenia Tiangong.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube