foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Implant dający połączenie mózgu z komputerem

Interfejsy mózg-komputer stały się praktyczną (choć ograniczoną) rzeczywistością w USA. Firma Synchron twierdzi, że stała się pierwszą w tym kraju organizacją, który wszczepiła BCI u ludzkiego pacjenta.

Lekarze z nowojorskiego Mount Sinai West wszczepili firmową Stentrode w korę mózgową uczestnika badania COMMAND firmy Synchron. Celem tego zabiegu jest ocena przydatności i bezpieczeństwa BCI w celu zapewnienia kontroli nad urządzeniami bez użycia rąk osobom z ciężkim paraliżem. Idealnie byłoby, gdyby technologia taka jak Stentrode oferowała niezależność osobom, które chcą wysyłać e-maile, pisać i w inny sposób obsługiwać urządzenia elektroniczne, które inni uważają za oczywiste w dzisiejszym świecie.
Chirurdzy wszczepili implant za pomocą procedury wewnątrznaczyniowej, która pozwala uniknąć inwazyjności operacji na otwartym mózgu poprzez przejście przez żyłę szyjną. Operacja przebiegła "bardzo dobrze" i pozwoliła pacjentowi wrócić do domu 48 godzin później. Podobny zabieg wykonano w Australii, tam takiemu badaniu poddano czterech pacjentów. Po roku ich stan jest taki sam jak zaraz po umieszczeniu w ich ciele implantu.
Niestety, może jeszcze upłynąć dużo czasu, zanim lekarze będą mogli zaoferować pacjentom BCI Synchron. Co prawda firma otrzymała zgodę w USA na badania na ludziach w lipcu 2021 r. i nadal rozszerza badanie COMMAND, niemniej ciągle jest to metoda eksperymentalna podlegająca wielu ograniczeniom i testom. Jest to jednak duży sukces dla Synchron, która wyprzedziła Neuralink Elona Muska, który jeszcze nie otrzymał zgody na wszczepianie implantów ludziom.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube