foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Luki w zabezpieczeniach GPS mogą pozwolić śledzić pojazdy

Miliony pojazdów na całym świecie mogą być podatne na zdalne śledzenie i sabotaż z powodu luk w zabezpieczeniach popularnego modułu GPS sprzedawanego na Amazon i innych rynkach internetowych. We wtorek firma BitSight zajmująca się cyberbezpieczeństwem ujawniła, że znalazła sześć "poważnych" luk w MV720, okablowanym trackerze GPS produkowanym przez chińskiego producenta elektroniki Micodus.

Po ujawnieniu luk w oprogramowaniu GPS, amerykańska Agencja ds. Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Infrastruktury (CISA) próbowała kontaktować się z producentem w tej sprawie, jednak bez skutecznie. Według specjalistów oznacza to, że firma nie podjęła żadnych wysiłków w celu załatania dziur. Dwie z sześciu wad mają charakter "krytyczny". Najbardziej palący dotyczy zakodowanego hasła, którego haker może użyć do wysyłania poleceń SMS do MV720. Ktoś mógłby użyć tej możliwości do śledzenia lokalizacji pojazdu w czasie rzeczywistym i zdalnego odcięcia dopływu paliwa.
Liczba trackerów MV720 obecnych w pojazdach jest trudna do określenia. Szacuje się (ale tylko szacuje!), że w 169 krajach używanych jest ok. 1,5 miliona urządzeń Micodus jest używanych w 169 krajach. Co ciekawe, w Europie trackery Micodus najpopularniejsze są na Ukrainie. Ale korzysta z nich też co najmniej pięć firm z listy Fortune 50, rząd stanowy USA i wojska w Ameryce Południowej. Prawdopodobnie istnieją "tysiące" urządzeń Micodus w użyciu w Stanach Zjednoczonych. CISA twierdzi, że właściciele pojazdów, których to dotyczy, powinni jak najszybciej usunąć te moduły ze swoich samochodów.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube