foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Drukarka RFID

Postępy w technologii identyfikacji radiowej — lub RFID — zrewolucjonizowały sposób wytwarzania i znakowania wielu produktów — nawet produktów tak pozornie prozaicznych, jak etykieta produktu. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznej drukarki etykiet (np. Zebra ZT411), magazyny, firmy spedycyjne, producenci i detaliści mogą lepiej śledzić swoje zapasy za pomocą „inteligentnych etykiet”. Drukarka RFID jest jednym z najważniejszych narzędzi w inteligentnym etykietowaniu, dlatego każda firma planująca wdrożenie inteligentnych etykiet będzie wymagać jednego

Inteligentne etykietowanie
Inteligentne etykiety to standardowe drukowane etykiety z chipami RFID i antenami osadzonymi w samej etykiecie. Ten chip jest zakodowany danymi związanymi z etykietą lub przeznaczeniem chipa i można go odczytać za pomocą odpowiedniego skanera. Chociaż chip jest osadzony w etykiecie, sama etykieta nadal może być wydrukowana z dowolnym zwykłym obrazem, tekstem lub kodem kreskowym i nałożona jak każda inna etykieta.

Drukarki RFID
Drukarka RFID to drukarka zaprojektowana specjalnie do zapisywania danych na chipach RFID osadzonych w inteligentnych etykietach. Drukarka zawiera koder RF, który przesyła dane do chipa i koduje je. Następnie drukarka sprawdza dane, aby upewnić się, że zostały prawidłowo zakodowane. Drukarki RFID drukują również samą etykietę, dodając kod kreskowy, grafikę lub inne pożądane informacje do samej etykiety.

Aplikacje
Drukarki RFID i produkowane przez nie inteligentne etykiety mogą znaleźć zastosowanie w wielu dziedzinach. Mogą być stosowane w magazynach i sklepach detalicznych jako system kontroli zapasów, gdzie chip RFID może zawierać informacje o zawartości paczki hurtowej lub uruchamiać alarm, jeśli złodziej sklepowy spróbuje przemycić ją przez skaner przy wyjściu. Mogą być również używane do wysyłki, gdzie podstawowe informacje o wysyłce mogą być wydrukowane na samej etykiecie, a bardziej szczegółowe informacje dotyczące instrukcji obsługi, historii wysyłki lub innych informacji mogą być przechowywane na chipie.
Dobrym przykładem drukarki RFID jest Zebra ZT411 w tej serii drukarek znajdziemy kilka modeli, które posiadają możliwość odczytu jak również zapisu tag’ów RFID na zwykłych i przeznaczonych na metal etykietach.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube