foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

USA i Rosja współpracują przy lotach kosmicznych

Społeczność międzynarodowa z USA i UE na czele nałożyła sankcje na Rosję w wyniku jej napaści na Ukrainę, nie przeszkadza to jednak we współpracy na polach naukowych. W kosmosie Stany Zjednoczone i Rosja współpracują ze sobą dzieląc się zadaniami transportu astronautów na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

NASA i Roskosmos podpisały długo oczekiwaną umowę o wymianie astronautów w lotach na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Po zamknięciu programu promów kosmicznych NASA przez lata polegała na lotach rosyjskiego Sojuza, aby przetransportować astronautów do orbitującego laboratorium. Sytuacja uległa zmianie gdy SpaceX udało się uzyskać certyfikat Crew Dragon do załogowych lotów kosmicznych. Ponieważ jednak zawsze trzeba mieć jakiś plan B, agencja ponownie zabezpieczy miejsca na Sojuzie, podczas gdy rosyjscy kosmonauci będą latać na pokładzie lotów SpaceX Crew Dragon.
Takie podejście to przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa i zapewnienie, że na pokładzie stacji znajdą się odpowiednio przeszkoleni do konserwacji mechanizmów stacji oraz kosmicznych spacerów członkowie załogi. Chroni również przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, takimi jak problem z jakimkolwiek statkiem kosmicznym, problemami medycznymi załogi lub nagłym wypadkiem na pokładzie stacji, który wymaga od załogi i pojazdu, który im przydzielono, powrotu na Ziemię wcześniej niż planowano.
Innymi słowy, umowa zapewni, że zarówno amerykańskie, jak i rosyjskie segmenty stacji nigdy nie będą pozbawione obsługi w przypadku odwołanych lotów lub innych sytuacji awaryjnych. Agencja poinformowała również, że pierwsze zintegrowane loty odbędą się we wrześniu, a pierwszym rosyjskim kosmonautą, który poleci na pokładzie Crew Dragon będzie Anna Kikina. Dołączą do niej Nicole Mann i Josh Cassada z NASA, a także japończyk Koichi Wakata. Tymczasem astronauta NASA Frank Rubio będzie zmierzał na ISS na pokładzie Sojuza. Podpisana umowa zapewnia NASA transport na orbitę bez ponoszenia kosztów, w przeciwieństwie do przeszłości, kiedy NASA płaciła Roskosmosowi około 56 milionów dolarów za miejsce.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube