foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

18 dolarów miesięcznie za podgrzewane siedzenie

Kilka lat temu producenci oprogramowania odkryli „dobrodziejstwo” opłat abonamentowych. Najpierw pojawiły się one w grach, potem Microsoft wprowadził je oferując swoje narzędzia programowe, a teraz nawet producenci samochodów chcą opłat abonamentowych. BMW, chce pobierać taką opłatę za możliwość korzystania z podgrzewania fotela.

Firma ogłosiła, że kierowcy prowadzący samochody tej marki będą musieli płacić 18 dolarów miesięcznie za podgrzewane fotele. Dotyczy to na szczęście (albo tylko na początek) kilku krajów. Ogrzewanie przednich siedzeń to jedna z wielu opcjonalnych dodatkowych aktualizacji oprogramowania dostępnych w sklepach BMW ConnectedDrive w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Korei Południowej, Nowej Zelandii i Rpa. Dostępne również za dodatkową miesięczną opłatą są automatyczne światła drogowe (około 12 USD) i ogrzewanie kierownicy (około 12 USD).
Kierowcy BMW w tych krajach nie będą musieli zabierać swoich samochodów do warsztatu serwisowego, aby zainstalować te funkcje. Takie wyposażenie już się w tych pojazdach znajduje. Kierowcy będą musieli jedynie uiścić dodatkową opłatę, aby aktywować go poprzez bezprzewodową aktualizację oprogramowania na platformie BMW ConnectedDrive. Tam też mogą płacić za inne zablokowane normalnie funkcje, w tym ostrzeżenia o fotoradarach (30 USD) i dostęp do internetowej biblioteki muzycznej (213 USD rocznie).
Ciekawe kiedy kolejne marki samochodowe wprowadzą takie opłaty abonamentowe. Z drugiej strony, czy samochody nie byłyby tańsze bez tych opcji? I co jeszcze w takich samochodach jest, o czym nie wiemy?

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube