foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

CAPSTONE kieruje się w stronę Księżyca

NASA wykonało kolejny krok w kierunku wysłania ludzi na Księżyc. Niedawno informowałem o wyznaczeniu okna startowego dla rakiety zmierzającej w kierunku naszego satelity, a teraz powiem Wam, że satelita NASA Capstone uwolnił się z orbity Ziemi i wyruszył w kierunku Srebrnego Globu.

Capstone czyli Cislunar Autonomous Positioning System Technology Operations and Navigation Experiment to 23 kilogramowy satelita typu cubesat. Na orbitę wyniosła go rakieta Electron firmy Rocket Lab, która wystartowała z Nowej Zelandii. Po sześciu dniach rozpędzania się na orbicie Capstone znalazł się w punkcie, który pozwolił ją opuścić z prędkością pozwalającą na oderwanie się od przyciągania ziemskiego i lot w stronę Księżyca. Niemniej jest to wolna podróż, satelita ma dotrzeć na Księżyc w listopadzie.
NASA spróbuje umieścić CAPSTONE na prawie prostoliniowej orbicie halo wokół Księżyca,. Jest to coś, czego nigdy wcześniej nie próbowano. Agencja planuje wykorzystać tę samą orbitę dla stacji kosmicznej Gateway, która zapewni wsparcie dla długoterminowych misji księżycowych w ramach programu Artemis. Stacja będzie miała pomieszczenia mieszkalne dla astronautów i laboratorium. Ale ta misja rozpocznie się najwcześniej w 2024 roku.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube