foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Bitcoin

Jedną z dużych zalet kryptowaluty w porównaniu z innymi systemami finansowymi jest to, że żadna konkretna firma, bank centralny ani rząd nie ma nad nią kontroli. W rzeczywistości to niekoniecznie jest prawdą. Naukowcy, którzy pracowali nad raportem zleconym przez Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA), odkryli, że w tych rzekomych zdecentralizowanych systemach mogą istnieć "niezamierzone centralności".

Przyjęto za pewnik, że blockchain jest niezmienny i zdecentralizowany, ponieważ społeczność tak mówi" - powiedział Dan Guido, dyrektor generalny Trail of Bits, firmy zajmującej się badaniami nad bezpieczeństwem oprogramowania, która pracowała nad raportem. Według niego moc kryptowalut jest skoncentrowana wśród osób lub organizacji, które mają dużą część tortu. To działa prawie jak każdy inny system kapitalistyczny – chociaż niektórzy mogą się o to spierać.
Trail of Bits zdefiniował "niezamierzone centralności" jako okoliczności, w których podmiot ma wpływ na tak zwany zdecentralizowany system, który może dać mu możliwość manipulowania zapisami własności. Specjaliści zauważyli w swoim raporcie, że trzech dostawców usług internetowych obsługuje 60 procent całego ruchu bitcoinowego. Sieć blockchain może zostać zakłócona, jeśli regulator komunikacji, haker lub ktoś pod nadzorem jednego z tych dostawców usług internetowych spowolni lub zatrzyma ruch bitcoinów.
Istnieją również słabe strony samej sieci bitcoin. Raport wykazał, że 21 procent węzłów uruchamia starą, podatną na ataki wersję podstawowego klienta bitcoin. Systemy te mogą być celem ataku, który chce przejąć większość sieci blockchain, chociaż wydaje się to stosunkowo mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę rozmiar sieci bitcoin.
Niektóre z tych sytuacji są teoretyczne, ale raport podkreśla niektóre braki technologii blockchain. Odnotowano kilka wyraźnych przypadków centralizacji wpływającej na części ekosystemu.
Jakiś czas temu platforma pożyczkowa Solend (która opiera się na blockchainie Solana) próbowała przejąć kontrolę nad swoim największym pojedynczym kontem, ponieważ stwierdziła, że operator może mieć znaczący wpływ na ruchy rynkowe. Solend planował tymczasowo przejąć rachunek inwestora "wieloryba", aby zlikwidować swoją pozycję "z wdziękiem" i uniknąć możliwych zakłóceń.
Propozycja pozwalająca platformie na przeprowadzenie kontrowersyjnego posunięcia (w końcu Solend nazywa się "zdecentralizowanym protokołem") została poddana głosowaniu użytkowników. Oni jednak zagłosowali nad oddaleniem tego wniosku i na tę opcję oddano 99,8 procent głosów. Jak się okazuje, posiadacz przedmiotowego rachunku miał ponad 1 milion z 1,48 miliona głosów. Solend próbuje teraz innej metody likwidacji pozycji wieloryba, ale na razie władza platformy wydaje się być scentralizowana na korzyść właściciela konta.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube